RU

В Україні введуть систему реєстрації заповітів

21.09.2010, 12:10

Верховна Рада України прийняла закон, яким вводиться система реєстрації заповітів в Україні. За відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції про впровадження системи реєстрації заповітів" N6697 проголосували 284 народні депутати.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, представляючи законопроект, заступник міністра юстиції Валерія Лутковська пояснила, що цим законом імплементується положення конвенції в українське законодавство. Зокрема до Цивільного кодексу вводиться положення про те, що заповіт, відомості про скасування заповітів, внесення до них змін, а також договори про спадщину підлягають обов'язковій державній реєстрації в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів.

Також вносяться зміни до статті 8 Закону про нотаріат, згідно з якими будь-яка особа, навіть якщо вона не є спадкоємцем згідно із законом, за наявності свідчення про смерть заповідача і в тому випадку, якщо ця особа вважає себе можливим спадкоємцем дістає право з'ясувати наявність заповіту і місце його зберігання.

В.Лутковська також повідомила, що закон пропонує ввести у дію через шість місяців після його опублікування з тим, щоб за цей час Кабінет Міністрів міг розробити положення про реєстрацію заповітів.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини