RU

В Україні собак облікували, а землю - ні. Ющенко запитує, чого не вистачає

21.11.2008, 14:29

Президент України Віктор Ющенко не задоволений політикою Кабінету Міністрів, Міністерства аграрної політики і Держкомзему з питань оформлення ринку землі в Україні. Про це він заявив, відкриваючи засідання Ради національної безпеки і оборони України у п'ятницю.

"Єдина база даних про землю коли буде в Україні? Я звертаюся до Міністра, до керівника уряду, я звертаюся до всіх - чого вам не вистачає? ... Вибачте, ми на облік поставили вже всіх собак в Україні, тварин всіх поставили в Україні, землю не можемо поставити тільки, оскільки є вигода", - сказав Президент, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

В. Ющенко наголосив, що ні уряд, ні профільні міністерства, ні Держкомзем нічого не зробили для розв'язання цього питання.

За словами глави держави, питання інвентаризації землі, її оцінки, нормативно-правового регулювання земельних відносин, національного земельного кадастру просувається мляво. В. Ющенко звернув увагу на те, що з 31 млн. гектарів сільськогосподарських угідь України 5 млн. га вже перейшло у сферу торгівлі.

"Це святая святих, шановний уряде. Ви гарантуєте людям, що ви забезпечите збереження цього фонду. Ви не можете гарантувати, оскільки ви самі є учасниками його розбазарювання, у вас конфлікт інтересів, ви не знаєте, яку функцію спочатку виконувати - украсти, а потім охороняти, чи все-таки охороняти", - відзначив він.

В. Ющенко також наголосив, що продовження мораторію на продаж землі сільгосппризначення, термін якого закінчується 1 січня 2009 року, - це спосіб дозволити бюрократові красти землю.

Президент звернув увагу на те, що в Україні не налагоджена система реєстрації документів, пов'язаних із правом на землю, і звернув на це увагу Міністра юстиції.

Він також наголосив, що досі в Міністерстві аграрної політики не створено служби родючості грунту. "Через роки ми зрозуміємо: не газ, не нафта - головне багатство будь-якої нації, а її земельні ресурси. Ми володіємо 40% світових запасів чорнозему. Тому я просив би сьогодні зробити висновки з цього питання, в тому числі й організаційні висновки оскільки впевнений, що це одне з питань нашої національної політики безпеки", - підсумував В. Ющенко.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини