RU

Вітчизняні банки можуть втратити 25% кредитного портфеля

17.12.2008, 17:44

Банкіри прогнозують, що з курсом долара 7,5 грн. 25% їхнього кредитного портфеля не повернеться, і вже майже готові розділити ризики зі своїми клієнтами. Про це повідомив керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Роман Жуковський на брифінгу, відповідаючи на питання журналістів.

"Ми спілкувалися з найбільшими банками і отримали їхні коментарі. Банки заявили, що з курсом 7,5 грн. 25% кредитного портфеля не повернеться. Там є певний лаг, але на сьогодні ситуація відповідає цьому прогнозові. 20% іпотечних кредитів, отриманих в іноземній валюті, вийшли на прострочення", - сказав Р. Жуковський, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Р. Жуковський наголосив, що така ситуація буде погіршуватися "з кожною додатковою копійкою у валютному курсі". Він наголосив, що із сьогоднішнім курсом, який перейшов межу у 9 грн., можна прогнозувати 60% кредитів, які не буде повернено. "Очевидно, банкам треба буде щось робити. І пропозиції про те, як полегшити або розділити валютний ризик між клієнтом і банком, можливо, і Національним банком, надавалися і нами, і Міністром фінансів", - відзначив він.

Р. Жуковський також повідомив, що на пропозиції Секретаріату реакція банків була негативною - вони не хотіли брати на себе ніяких ризиків. Але останнім часом їхня реакція є більш стриманою. "Я розумію, що вони вже підходять до того, що треба якимсь чином вирішувати ситуацію спільно. Не можна перекладати все на клієнта", - відзначив він.

Нагадаємо, глава НБУ Володимир Стельмах заявляє, що якщо населення почне поновлювати свої валютні депозитні вклади в банки, то гривня буде поступово зміцнюватися.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини