RU

В ЄС задоволені перемовинами з Україною щодо створення зони вільної торгівлі

11.10.2010, 13:40

В Євросоюзі називають успішним 13-ий раунд перемовин України і ЄС про створення зони вільної торгівлі у рамках угоди про асоціацію. Про це заявив глава європейської делегації Єва Синовец в інтерв'ю газеті "КоммерсантЪ-Украина".

"Нинішній раунд був 13-им за рахунком, і ми переживали, що число "13" стане для нас нещасливим. Як не дивно, раунд виявився успішним", - сказала Є.Синовец, коментуючи раунд перемовин, що завершився у п'ятницю у Києві.

До того ж вона додала, що за останній рік - і до президентських виборів, і після них - вдалося добитися незначного прогресу в перемовинах. "Ми, звичайно, не чекали, що робота піде швидко, але надалі темп виявився сильно низьким. Після 13-го же раунду я можу з радістю оголосити, що ми нарешті увійшли у свою колію", - зазначила Є.Синовец.

Вона наголосила, що минулого тижня "ми обговорили вісім важливих розділів, по кожному з них можна констатувати хороший результат, а з деяких ми навіть змогли підготувати ґрунт для того, щоб на наступному раунді, на початку грудня, завершити їх попереднє узгодження".

"Ми не обговорювали ніяких дат. Але ми бачимо, що українська сторона справді готова до прогресу. Це дуже важливо, адже після президентських виборів у нас не було такої впевненості", - зазначила глава делегації ЄС.

"Загалом-то не так важливо, яку дату називають ваші політики. Для мене і для мого керівництва важливо, що Київ підтверджує європейські спрямування. І якщо буде політична воля обох сторін (а я побачила, що така воля є), ми зможемо завершити перемовини щодо ЗВТ і підписати угоду про асоціацію наступного року і почати імплементацію цього документа, як тільки він буде ратифікований", - резюмувала Є.Синовець.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини