RU

В обхід санкцій. Росія хоче зробити з окупованого Криму офшорну зону

03.02.2021, 13:27
В обхід санкцій. Росія хоче зробити з окупованого Криму офшорну зону - Фото
Окупований Росією Крим (фото – krymsos.com)

Кремль планує ввести у незаконно анексованому Криму і Севастополі особливі адміністративні райони (ОАР), що дозволить засекретити інвесторів і захистити їх від західних санкцій. Влада вже підготувала відповідний законопроєкт, пише РБК.

Головною "перевагою" закону стане конфіденційність інвесторів з інших регіонів Росії як спосіб захисту від західних санкцій.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У законопроєкті пропонується режим конфіденційності інформації про інвестора – учасника ОАР, який знижує ризик введення санкцій.

У російському Мінекономрозвитку відзначають, що такі особливі райони "будуть привабливими для російських компаній, які вже потрапили під санкції або ризикують стати підсанкційними, в тому числі через діяльність в Криму".

Учасниками ОАР можуть стати російські компанії, зареєстровані в будь-якому регіоні, проте вони не мають права мати філії і представництва за межами Криму і зобов'язані вести бізнес виключно на території півострова.

Резиденти ОАР повинні будуть укласти з окупаційними урядами Криму і Севастополя договір про умови діяльності в ОАР і надати інвестиційну декларацію, включаючи ТЕО інвестпроєкту, кількість планованих робочих місць і розмір середньої зарплати працівників, загальний обсяг капвкладень і щорічний графік їх здійснення в перші три роки.

У 2017 році про такий проєкт заявляв керівник окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов, але далі заяв справа тоді не пішла.

  • Росія окупувала український Крим в 2014 році. Верховна Рада оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації півострова. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генасамблея ООН, засудили дії Кремля. Євросоюз і США ввели проти РФ персональні та секторальні санкції.
  • 7 грудня 2020 року на 75-й сесії Генеральної асамблеї ООН прийняли резолюцію про проблему мілітаризації Росією окупованого нею Криму, а також частин Чорного та Азовського морів. Проти неї проголосували 17 країн на чолі з Росією.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини