В НБУ назвали умови МВФ для України щодо нової програми

21.10.2019, 13:58
В НБУ назвали умови МВФ для України щодо нової програми - Фото
Катерина Рожкова (Фото: прес-служба НБУ)

У МВФ очікують продовження структурних реформ, повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова

Серед умов Міжнародного валютного фонду (МВФ) для укладення нової програми співпраці з Україною - прийняття держбюджету-2020 року, голосування за закон про незаконне збагачення, продовження структурних реформ, включаючи судову і медичну. Про це в інтерв'ю Укрінформу розповіла заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

"Є кілька елементів, які не були до кінця виконані в попередніх програмах, і вони логічно переходять у нову. Це стосується, по-перше, питання бюджету - це завжди в фокусі уваги МВФ при будь-яких програмах і прогнозах макрофінансової стабільності", - зазначила вона .

Обов'язковими елементами, за словами Рожкової, є продовження судової та антикорупційної реформ, в тому числі повернення до Кримінального кодексу статті про незаконне збагачення.

У центрі уваги також реформа охорони здоров'я, "яка була розпочата, але не завершена", реформа освіти, земельна реформа, приватизація державних підприємств, повідомила Рожкова.

"Крім того, ми говоримо про реформування податкової та митниці, де вже почалися зміни, але вони поки не мають комплексного характеру. Врешті-решт, у банківському секторі, в принципі, буде проходити продовження імплементації міжнародних стандартів регулювання та нагляду і, по суті, додався небанківський фінансовий сектор", - зазначила заступник голови НБУ.

Вона підкреслила, що МВФ "підписує меморандум тільки тоді, коли має стовідсоткову впевненість, що ми зробимо все задеклароване, і це обов'язково буде мати позитивний ефект на бюджет, на ВВП, дефіцит бюджету, на поточний рахунок".

Читайте російською: В НБУ назвали условия МВФ для Украины по новой программе

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?