RU

В НБУ назвали основні проблеми страхового ринку

09.12.2020, 14:41
В НБУ назвали основні проблеми страхового ринку - Фото
Катерина Рожкова (Фото: Юлія Березовська/пресцентр НБУ)

Одна з основних проблем страхового ринку non-life – якість активів. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна сказала перша заступниця глави Національного банку України Катерина Рожкова.

За словами Рожкової, при оцінці НБУ розділив страховиків на чотири групи за їхнім розміром, а також залежно від рівня виконання нормативів визначили їхні зони ризиків ("зелена", "сіро-зелена", "помаранчева" і "червона" зона).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Вона повідомила, щодо страховиків, які займаються ризиковим страхуванням: 11 найбільших страховиків (1-а група суспільної важливості) займають 53% ринку, практично всі знаходяться в "зеленій" зоні. Це компанії з гарною якістю активів: депозити і ОВДП. У 2-й групі суспільної важливості 15 компаній займають ще 17% ринку.

"Якість їхніх активів, як то кажуть, "будемо подивитися". Виходить, що 70% цього ринку припадає на 26 компаній, активи яких відносно прийнятні. Ринок дуже концентрований", – зазначила заступниця голови НБУ.

Вона також зазначила, що 66 компаній із 3-ї групи суттєвої важливості займають 27% ринку.

"У них є якісь прийнятні активи. Але їх явно недостатньо. У їхніх активах велика частка прав вимог до перестраховиків, нерухомість, зокрема земля, яка здебільшого була зовсім недавно переоцінена на істотні суми. Ці операції ми зараз перевіряємо. Ухвалення цих активів ми хочемо врегулювати", – пояснила Рожкова.

Читайте також: Інтерв'ю | Опальний заступник голови. Катерина Рожкова про спліт, ціну COVID-19 і реальний стан банків

І найбільша за кількістю (77 компаній) – 4-а група суспільної важливості, зазначила заступник голови НБУ.

"Їхня частка – менше 2%, тому зараз ризиків для ринку вони практично не несуть. За структурою активів вони нагадують "латифундистів". Вкладення переважно в землю і нерухомість. Решта компаній, або "сплячі", або не подають звітність", – сказала вона.

За словами Рожкової, на лайфовому ринку 96% – це 7 підприємств з 1-ї групи суспільної важливості – якість їхніх активів прийнятна.

  • У 2019 українські страховики отримали від фізосіб страхових платежів сумою 21,6 млрд грн, що на 17,4% більше, ніж за попередній рік. Топ-5 послуг страховиків.
  • 1 липня 2020 року набрав чинності закон про спліт, який передбачає ліквідацію Нацфінпослуг та поділ її повноважень між Нацбанком і Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.
  • За даними НБУ, на 30 листопада 2020 року в Україні діяло 74 банки і 2071 учасник ринків небанківських фінансових послуг. Фінансовий ринок у цифрах тут.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини