RU

В Азарова відзвітували перед країною про боротьбу з інфляцією

08.04.2011, 16:45
В Азарова відзвітували перед країною про боротьбу з інфляцією - Фото
bb395737954e19b9f6d5e81e1714275b.jpg

В Азарова відзвітували перед країною про боротьбу з інфляцією

Кабінет Міністрів України вжив ряд заходів для недопущення стрімкого зростання цін на товари, що соціально означають і послуги і продовжує реалізовувати узгоджену антиінфляційну політику. Про це сказано у звіті уряду "Цінова політика: стабілізація ситуації і реалізація комплексу антиінфляційних заходів".

У Кабміні нагадали, що 25 лютого 2011 року під час телевізійного проекту "Розмова з країною" за участю Президента України Віктора Януковича були порушені питання цінової політики держави. "Уряд вжив відповідних заходів за їхнім рішенням", - сказано у повідомленні.

Так, у звіті сказано, що у 2010 році зростання споживчих цін становило 9,1 % (до грудня 2009 р.), що істотно нижче за показники попередніх років (у 2009 році - 12,3%, 2008 р. - 22,3 %). "Цьому сприяло проведення узгодженої державної антиінфляційної політики", - зазначили у Кабміні.

З метою стабілізації цінової ситуації і ресурсного наповнення на ринках продовольства здійснюється комплекс заходів, зокрема: створюється міжвідомча робоча група із питань забезпечення цінової стабільності на основні товари, що соціально означають і послуги, вводиться декларування змін оптово-відпускних цін на деякі види продовольчих товарів, зокрема на крупи гречані і встановлюється граничний рівень рентабельності виробництва при розфасуванні цієї продукції; вдосконалюється методика складання балансів попиту і пропозицій на основні види сільгосппродукції; систематично у регіонах і м. Києві проводиться двічі у місяць ярмарка з продажу сільгосппродукції із залученням до реалізації виробників продовольчих товарів; для забезпечення хлібопекарних підприємств борошном із зерна державних ресурсів з метою недопущення зростання роздрібних цін на хліб прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 07.02.2011 р. N89, за якою передбачена реалізація борошна з державного інтервенційного фонду.

Також у Кабміні зазначають, що розглядається питання законодавчого врегулювання закупівлі сільськогосподарської продукції у державний резерв на товарних біржах.

"З метою насичення внутрішнього ринку маслом вершковим і цукром Мінагропрод, МЗС, Союз молочних підприємств і асоціація "Укрцукор" провели робочі зустрічі керівників агропромислових комплексів Республіки Білорусь і України", - зазначено у повідомленні.

Крім того, для зменшення кількості посередників на шляху від виробника до покупця передбачається вже в поточному році ввести в дію першу чергу оптових ринків сільськогосподарської продукції, зазначають у Кабміні. На 1 лютого 2011 року статус оптового ринку сільськогосподарської продукції наданий юридичним особам у Львівській, Київській, Запорізькій і Донецькій областях відповідно: ТОВ "Ринок сільськогосподарської продукції "Шувар", ТОВ "Ринок сільськогосподарської продукції "Столичний", ТОВ "Агробізнес/Запоріжжя", ТОВ "Ясинуватський Агросервіс".

Крім того, з метою стабілізації цінової ситуації на крупи гречані в уряді розглядаються питання щодо: повернення податку на додану вартість виробникам крупи гречаних; механізмів здешевлення її вартості; постачань крупи гречаних з інших країн, зокрема із Китайської Народної Республіки; виділення коштів для здійснення форвардних закупівель гречки у поточному році в державний інтервенційний фонд; скасування ввізного мита на крупи гречані.

Нагадаємо, за даними Держкомстату, інфляція у березні 2011 року становила 1,4%, а з початку року споживчі ціни в Україні зросли на 3,3%.

Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини