RU

В Азарова розповіли, як протистояти тендерним правопорушенням

05.04.2011, 12:50
В Азарова розповіли, як протистояти тендерним правопорушенням - Фото
c0f3ab41e6f051187d7cba77703d31e8.jpg

В Азарова розповіли, як протистояти тендерним правопорушенням

Кабінет Міністрів України 28 березня доручив Мінекономіки спільно із ГлавКРУ, Антимонопольним комітетом, Держкомстатом проробити питання підвищення ефективності використання бюджетних коштів і зміцнення фінансової дисципліни при здійсненні державних закупівель. Про це сказано у повідомленні департаменту інформації і зв'язків із громадськістю Секретаріату Кабміну.

Головна вимога уряду - зробити процедуру держзакупівель максимально прозорою. На переконання Прем'єр-міністра Миколи Азарова, тільки такі дії можуть стати ефективним інструментом як боротьби з корупцією, так і недопущення розкрадання бюджетних коштів.

Держава більше не може миритися із ситуацією, 2008-2009 років, коли велика частина державних закупівель відбувалася без тендерів, через фірми-посередники, зазначають у Кабміні.

"Новий уряд з перших кроків роботи на порядок підвищив вимогливість до держзакупівель. У 2010 році обсяг закупівель за бюджетні кошти досяг більше 172 млрд.грн. Щорічно відбувається близько 100 тисяч закупівель, в яких беруть участь десятки тисяч учасників", - йдеться у повідомленні.

За даними Кабміну, випадки порушень у сфері державних закупівель встановлені протягом 2010 року на 2018 об'єктах, за січень-лютого 2011 року - на 305-ти. Найчастіше це оплата за державні кошти вартості товарів, робіт або послуг за ціною вище, ніж передбачено тендерною документацією, або взагалі без проведення конкурсної процедури закупівлі.

"Загалом за 2010 рік завдяки своєчасному втручанню співробітників ДКРС попереджені порушення тендерного законодавства майже на 1,4 млрд. грн., зокрема скасовані торги на суму майже 0,9 млрд. грн. У січні-лютому відповідні показники становлять 349,1 млн. грн. і 341,7 млн. грн.", - повідомляють у Кабміні.

Серйозні перешкоди несумлінним закупівлям поставив і Антимонопольний комітет, зазначено у повідомленні. Протягом минулого року комітет розглянув 21 справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій учасників торгів. Матеріали перевірок, де є ознаки кримінальних діянь, прямували до правоохоронних органів, сказано у повідомленні.

У Кабміні повідомили, що зараз йде перевірка законності проведення закупівель за державні кошти харчування для військовослужбовців. Для гарантування об'єктивності її проведення на час перевірки відчужений від виконання обов'язків заступник міністра економіки Олександр Сухомлин, який узгодив закупівлю послуг з харчування без конкурсу. Також наказом з Мінекономіки Департамент державних закупівель і державного замовлення з 1 квітня підлеглий іншому заступнику міністра - Василю Мармазову.

"За попередніми даними, Олександр Сухомлин дав дозвіл Міноборони на застосування закупівлі послуги на другий квартал в одного виконавця на суму 621 млн. грн. - значно більше, ніж передбачено бюджетом - для 4-х фірм без проведення конкурсу. Як відомо, на перший квартал Мінекономіки було видано аналогічний дозвіл за умовою, що надала закупівля послуг з організації харчування військовослужбовців буде проводитися за конкурсним відбором. Проте протягом кварталу Міноборони не провело відповідних тендерних процедур і знову звернулося до Мінекономіки з дозволом закупити послугу для харчування військових в одного виконавця. Чи був у цьому корисливий намір чиновника, який ставив свій підпис, з'ясують правоохоронці", - сказано у повідомленні.

Також виявлено ряд інших порушень, зокрема щодо взяття бюджетних зобов'язань з оплати харчування за минулі роки, під час проведення процедури тендерних торгів тощо, - зазначають у Кабміні.

Крім того, у Кабміні зазначили, що для вдосконалення процедур у сфері державних закупівель розроблено проект змін до чинного закону, який вже пройшов перше читання у Верховній Раді. Цим документом, зокрема, пропонується внести ряд процедурних змін і посилювання штрафних санкцій для посадових осіб.

"Поки ж, за дорученням уряду, триває робота з розроблення порядку використання моніторингу цін на окремі види товарів, які закуповуються за державні кошти. Це - ще один із кроків до прозорості і обґрунтованості держзакупівель. На переконання Миколи Азарова, кожна копійка коштів платників податків має витрачатися прозоро. І це питання буде на постійному контролі уряду України", - сказано у повідомленні Кабміну.

Держзакупівлі в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини