RU

Узгоджений газовий протокол вже на шляху у Брюссель

12.01.2009, 14:49

Україна заново підписала протокол про механізм контролю за транзитом російського газу без раніше внесених з ініціативи Києва застережень. Зараз цей документ на шляху у Брюссель, де його повинні підписати чиновники єврокомісії. Про це заявив Прем'єр Російської Федерації Володимир Путін, відкриваючи засідання президії уряду.

"Мі вимагали від наших українських партнерів цей документ перепідписати без всяких не узгоджених з нами декларацій, це було сьогодні зроблено", - сказав В. Путін, якого цитує "Українська правда".

Російський Прем'єр також повідомив, що заступник голови правління "Газпрому" вилетів до Києва, узгодив з українськими партнерами цей документ, і "вони його підписали". "Зараз цей документ на шляху у Брюссель, де його повинні підписати чиновники Єврокомісії", - додав В. Путін.

Нагадаємо також, що раніше Україна вже підписувала тристоронній протокол про створення механізму контролю за поставками і транспортуванням газу з Росії в Україну, але з доповненням української сторони. Це мало дозволити відновити поставки газу в Україну для транзиту в країни Європи. Протокол доставили в Брюссель, але офіційно він так ніде і не опублікований. "Газпром", який чекає документального підтвердження згоди української сторони з правилами роботи спостерігачів, також досі підписаний протокол не отримав.

Водночас, Президент Росії Дмитро Медведєв назвавши українські доповнення неприйнятними і віддав вказівку не виконувати угоду, що передбачала поновлення поставок газу в Європу через територію Україні. У зв'язку з цим, офіційний Київ висловив готовність підписати нову догоду про міжнародний контроль за транзитом російського газу в Європу.

Про останні події читайте у статті "Україна-Росія: тримай газову кишеню ширше" >>>
Про зіпсовану репутацію України і Росії читайте у статті "Україні і Росії "світить" газова стаття">>>

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини