Усі банки України перейшли на IBAN - НБУ

01.11.2019, 16:25
Усі банки України перейшли на IBAN - НБУ - Фото
Нацбанк почав запровадження IBAN з 5 серпня. Фото: прес-служба НБУ

Усі банки України повністю перейшли на міжнародний стандарт номера банківського рахунку IBAN. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

"Тепер номери рахунків клієнтів банків в Україні будуть містити 29 символів і відповідати вимогам стандарту IBAN, який використовується в Європі. Завдяки скороченню кількості реквізитів використання цього міжнародного стандарту робить комфортним оформлення розрахункових документів", - ідеться в повідомленні.

Статистика Нацбанку підтверджує, що все більше клієнтів проводять розрахунки за стандартом IBAN: на 31 жовтня 103 учасники Системи електронних платежів провели 66% платежів із використанням IBAN.

Перехід на стандарт IBAN тривав із 5 серпня до 31 жовтня. У цей період банки надавали інформацію про нові та змінені за стандартом IBAN рахунки клієнтів контролюючим органам.

У Нацбанку уточнюють, що у клієнтів ще є час, щоб звикнути до нового стандарту. До 12 січня 2020 року можна використовувати старі платіжні реквізити рахунків. До цього часу банки будуть приймати платіжки, в яких заповнені або пара реквізитів "Код банку" і "Рахунок", або рахунок за стандартом IBAN.

"Остаточний перехід усіх розрахунків клієнтів на стандарт IBAN відбудеться з 13 січня 2020 року - з цієї дати клієнти зможуть проводити розрахунки виключно з використанням IBAN", - попереджають у НБУ.

  • Нацбанк почав впровадження IBAN із 5 серпня. Планувалося, що перехідний період триватиме до 1 листопада, але на прохання Держказначейства НБУ продовжив введення нового стандарту до 12 січня 2020 року.
  • На початок вересня на розрахунки з використанням IBAN перейшли 29 українських банків із 77.

Читайте також: IBAN уже в Україні. Що це і як працює

IBAN - міжнародний номер банківського рахунку (англ. International Bank Account Number). Він складається з 29 букв і цифр, викладених у такій послідовності: код України - UA-2 букви; контрольний розряд - 2 цифри; код банку - 6 цифр; рахунок - довжина номера рахунку не є фіксованою (до 31 жовтня - від 5 до 14 символів, з 1 листопада - від 5 до 19 символів).
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса