RU

Уряди повинні інвестувати в компанії, а не кредитувати - МВФ

10.07.2020, 11:23
Уряди повинні інвестувати в компанії, а не кредитувати - МВФ - Фото
МВФ (фото - depositphotos.com)

Урядам необхідно змінити вид підтримки компаній, що зіткнулися з труднощами на тлі коронавірусної кризи, орієнтуючись на інвестиції до акціонерного капіталу, а не на кредити. Про це заявила головний економіст Міжнародного валютного фонду (МВФ) Гіта Гопінат на вебінарі, організованому МВФ і Токійським університетом, повідомляє Reuters.

Враховуючи масштаб шоку, все більше компаній можуть ставати неплатоспроможними, так як протягом багатьох місяців будуть фіксувати зниження виручки, зазначила Гопінат.

За її словами, державна підтримка у вигляді кредитів обтяжить такі компанії боргами, які ще більше ускладнять вихід із кризи.

"Державна підтримка повинна більшою мірою виглядати як інвестиції в акції, а не збільшення боргів. В іншому випадку, ми отримаємо велику кількість фірм, які виходять із кризи з величезними борговими зобов'язаннями", - сказала Гопінат.

"Якщо кредитування більше прийме форму інвестицій в акції... то це буде меншим тягарем для фірм. Це полегшить компаніям вихід із кризи", - додала вона.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Гопінат сказала, що відновлення світової економіки буде "вкрай нерівномірним і вкрай невизначеним", закликавши країни продовжувати приймати агресивні заходи бюджетно-фінансового і грошово-кредитного стимулювання для підтримки своїх економік.

У той час як зростання цін на продовольство в деяких країнах прискорилося, загальна споживча інфляція, швидше за все, залишиться низькою в більшості регіонів світу, оскільки втрата робочих місць буде стримувати зростання заробітної плати, сказала Гопінат.

"Ми побоюємося, що інфляція буде надто низькою, а не занадто високою", - сказала вона.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини