RU

Уряд не зможе сплатити всі зобов'язання, - ЗМІ

09.11.2011, 10:09
Уряд не зможе сплатити всі зобов'язання, - ЗМІ - Фото
3dabaa993507d56e310bd9d9d136cd07.jpg
Наприкінці року в уряду може не залишитися грошей для фінансування своїх зобов'язань, заявили представники парламентської опозиції. За їхніми даними, планується, що витрати держави в грудні на 15,2 млрд.грн. перевищать доходи, і цей дефіцит не можна буде покрити за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Бюджет пускают в расход".

У розпорядженні видання опинилися плани Мінфіну по доходах і видатках державних фінансів в листопаді-грудні. З документа випливає, що в листопаді до загального фонду бюджету має надійти 28,4 млрд.грн., а в грудні - 18 млрд.грн. Всі доходи позабюджетних фондів, державного і місцевих бюджетів у грудні становитимуть 57,5 ​​млрд.грн. Водночас витрати перевищать цю суму на 15,2 млрд.грн. і сягнуть 72,7 млрд.грн. За умов відсутності надходжень від приватизації і запозичень це загрожує обнуленням залишків на єдиному казначейському рахунку і ризиками появи непокритих зобов'язань на 10,5 млрд.грн.

Згідно з аналізом Мінфіну, ситуацію наприкінці року загострює необхідність виплат за зовнішніми боргами. У грудні потрібно сплатити 22,36 млрд.грн. Найбільші виплати -16 млрд.грн. - припадають на погашення кредиту VTB Capital. Зараз Мінфін веде переговори про чергову пролонгацію кредиту. Про цю ж проблему вчора заявив лідер Фронту змін Арсеній Яценюк. Він наголосив, що гривневі кошти на казначейському рахунку з початку місяця скоротилися з 5,33 млрд.грн. до 2 млрд.грн., хоча в уряду ще є валютні ресурси на $3 млрд.

У Мінфіні вчора не відповіли на запит. Співрозмовник видання в Адміністрації президента зазначив, що валютні залишки на єдиному казначейському рахунку можуть покрити і виплату зовнішніх боргів, і касовий розрив у 10,5 млрд.грн. Мінфін в липні, вересні та жовтні продавав валюту сумами по $100 млн., але на листопад-грудень її продаж поки не заплановано.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини