RU

Уряд хоче наповнювати Пенсійний фонд за допомогою офшорів

22.11.2011, 10:16
Уряд хоче наповнювати Пенсійний фонд за допомогою офшорів - Фото
15012b1e9c790bcd31df5c5fe8068e3a.jpg
Уряд продовжує шукати джерела наповнення Пенсійного фонду. У 2012 році більше 1 млрд.грн. додаткових доходів планується отримати за рахунок введення 15-відсоткового пенсійного збору з операцій з офшорними юрисдикціями. Без його сплати будь-які перерахування коштів або експортні поставки буде унеможливлено. Втім, експерти зазначають, що під дію нового закону не підпадуть найбільш привабливі для оптимізації оподаткування країни - Кіпр і Люксембург. Про це пише Комерсант-Україна у публікації "За пенсією в офшор".

У розпорядженні видання опинилася урядова презентація проекту змін до закону "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", в якому пропонується з 1 січня 2012 року ввести новий збір з операцій з офшорними юрисдикціями. Раніше про цю ініціативу заявляв віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко. Збір у розмірі 15% від бази оподаткування буде введено на п'ять років. Під адміністрування підпадатимуть операції з перерахування коштів на користь нерезидента, зареєстрованого в офшорній зоні, або на рахунки, відкриті на такій території, а також в рамках виконання зобов'язань перед іноземним суб'єктом. Крім того, митні органи зможуть заборонити експорт товарів або послуг в офшори, який здійснюється без пред'явлення документа, що підтверджує оплату збору. Контроль за виконанням закону будуть здійснювати також банки - без факту сплати податку фінустанови не зможуть здійснювати перерахування коштів на офшорні території. "Збір буде сплачуватися до перерахування коштів за кордон, при безгрошовій формі - під час виконання зобов'язань", - говориться в презентації.

За словами співрозмовника видання в уряді, резиденту доведеться мати постійний запас коштів, щоб ще до здійснення операцій мати можливість сплатити офшорний збір. "У нас логіка така: оскільки бізнес має надприбутки, то сплатити 15% йому не складе труднощів. Ця норма не буде поширюватися на дивіденди, кредити, а лише на операції купівлі-продажу, переуступки прав або продаж боргів", - пояснює джерело. У презентації наголошується, що завдяки новому збору щорічно планується одержувати 1,15 млрд.грн. Ці кошти будуть направлятися на погашення дефіциту Пенсійного фонду. В уряді не виключають, що сума збору може вирости до 4 млрд.грн. за рахунок перегляду переліку офшорних зон, над чим зараз і працюють Мінфін і Мінекономрозвитку. Нагадаємо, останній раз список змінювався в лютому цього року. Зараз, за ​​даними джерела, він може поповнитися, зокрема, Ліхтенштейном і низкою кантонів Швейцарії. "Кіпр, наприклад, який вже п'ять років займає перше місце за обсягом інвестицій в Україну та з України, ми внести не можемо. Не буде там і Люксембургу", - зазначає він.

Депутати мають сумнів, що до кінця року уряд встигне подати законопроект у Верховну Раду, а парламент - проголосувати за нього. Крім того, за словами народного депутата і радника президента Анатолія Кінаха (Партія регіонів), введення нового збору швидше за все не принесе очікуваного економічного ефекту.

Експерти називають запропоновану ініціативу популізмом і черговою спробою наповнення бюджету.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини