RU

Уряд готує оптимістичний бюджет на 2013 рік

28.03.2012, 09:17
Уряд готує оптимістичний бюджет на 2013 рік - Фото
9ad87bdfc8cf0e5db739deff597c94b4.jpg
Державний бюджет України на 2013 рік буде підготовлений на основі оптимістичного сценарію розвитку економіки України - зростання ВВП на 6,5%. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Фінансам вказали напрям".

Однак завдання й пріоритети, закладені в "Основних напрямках бюджетної політики", виявилися загальними й неконкретними, відзначає видання з посиланням на текст документа.

Сьогодні на засіданні уряду міністр фінансів Юрій Колобов представить членам Кабміну проект "Основних напрямків бюджетної політики на 2013 рік". Ця бюджетна декларація спрямована на забезпечення стабільного розвитку економіки та її конкурентоспроможності, зменшення рівня доларизації економіки та підвищення рівня життя громадян. Однак текст цього документа, на відміну від попередніх бюджетних декларацій, не містить вказівки тих конкретних заходів та ініціатив, які могли б забезпечити 6,5-відсоткове зростання економіки й не менше підвищення доходів держбюджету.

Низькі темпи зростання економіки в січні-лютому - всього на 2% - не переконали Мінфін розпочати підготовку держбюджету на 2013 рік на основі консервативного сценарію, пише видання. Доходи й витрати скарбниці будуть розраховуватися виходячи з оптимістичного прогнозу в 6,5%, тоді як в міністерстві під керівництвом Валерія Хорошковського ще в лютому очікували 4,5%. Індекс цін виробників погіршений до 7,7% (раніше 6,3%), а рівень безробіття визначено в діапазоні 6,7-7,2% (7%). Споживча інфляція також буде вищою - 6,2% (5,9%).

Дефіцит держбюджету планується утримувати на рівні до 0,8% ВВП: за загальним фондом він буде фінансуватися за рахунок приватизації, а по спецфонду - з запозичень МФО. Комерційні позики повинні бути в основному внутрішніми. В цілому держборг повинен бути нижче 25% ВВП (27,7% в поточному році), а частка перерозподілу через ВВП скоротиться до 27% (28,3%).

З соціальної частини бюджетної декларації виключено зобов'язання "осучаснити" пенсії. На прохання Мін'юсту буде лише "удосконалено порядок призначення та індексації". Реалізація податкової політики передбачає зміну ставок акцизного збору в рамках їх індексації та обіцяне в черговий раз зниження податкового тиску на бізнес за рахунок скорочення тіньового сектора. Регіони відчують підтримку у вигляді підвищення інвестиційної привабливості та формування фонду регіонального розвитку в обсязі 1% від прогнозу доходів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини