Університет Шевченка розтратив 11 млн.грн., - Рахункова палата

Університет Шевченка розтратив 11 млн.грн., - Рахункова палата - Фото
29.07.2013, 10:06

Аудитори з'ясували, що з початку року провідний український ВНЗ неефективно використовував 11 млн.грн. бюджетних коштів

Київський національний університет імені Тараса Шевченка з початку року неефективно витратив 11 млн.грн. бюджетних коштів. Такі дані опублікувала Рахункова палата за підсумками вивчення фінансової діяльності ВНЗ.

"На наукову діяльність замість 25% виділяється менше 13% бюджетних коштів від загальної суми на утримання університету. Стажування за кордоном забезпечується на рівні 12-33% від певних нормативів, при цьому обсяги фінансування відряджень зростають в основному за рахунок міжнародних грантів. Для досліджень використовується фізично і морально застаріле обладнання, придбане в 1954-1988 роках і зношене на 100%. За три роки вуз зміг виділити з власних коштів суму, що становить лише 10% від фінансових потреб на купівлю обладнання для виконання досліджень світового рівня", - йдеться в повідомленні .

Аудит показав, що протягом перевіреного періоду в наукових лабораторіях закладу виконані шість досліджень, результати яких, за експертними висновками НАН України і внутрішнім підсумками, не містили в собі новизни. Таким чином, 11 млн. грн. бюджетних коштів на ці дослідження використані неефективно.