Укрзалізниця відповіла Гончаруку на звинувачення в корупції

19.11.2019, 15:12
Укрзалізниця відповіла Гончаруку на звинувачення в корупції - Фото
Офіс Укрзалізниці (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Укрзалізниця відзвітувала про боротьбу з корупцією і неетичною поведінкою, а також про поліпшення результатів діяльності компанії. Про це сказано в заяві наглядової ради, повідомляє прес-служба УЗ.

Раніше прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявляв про намір Кабміну змінити керівництво Укрзалізниці через корупцію. Він також зазначив, що УЗ неефективна і збиткова.

У компанії заявили, що вітають будь-яку конструктивну критику і вказівки на недоліки як "цінний внесок у покращення показників компанії".

У заяві сказано, що з метою викорінення корупції компанія на конкурсній основі провела відбір трьох нових керівників: директора із закупівель, керівника з копмлаенсу та керівника з управління ризиками.

У раді підкреслили, що компанія тісно співпрацює з правоохоронними органами, такими як НАБУ та сприяє їм у проведенні розслідувань.

"За кілька останніх років департамент безпеки Товариства провів більше 1600 перевірок, за результатами яких було зареєстровано 147 кримінальних проваджень, а 15 чоловік були засуджені. В цілому були прийняті 1552 дисциплінарні заходи, включаючи звільнення та відсторонення від роботи", - сказано в повідомленні.

В УЗ нагадали, що в червні 2018 року наглядова рада прийняла документи, які повинні закласти правильні інституційні основи для розвитку компанії: Статут, Кодекс етики, Політику запобігання та протидії корупції.

"Вся фінансова, інвестиційна та аудиторська звітність зараз публікується онлайн. Компанія повернулася до прибутковості, яку демонструє протягом останніх 2 років, не отримуючи при цьому державних субсидій за збиткові пасажирські перевезення, і залишаючись великим платником податків. Ми вдало розмістили єврооблігації на суму $500 млн, що дозволило в значній мірі знизити витрати на фінансування", - наголошується в заяві наглядової ради.

У компанії нагадали, що наглядова рада започаткувала внутрішню анонімну гарячу лінію, на яку залізничники можуть повідомляти про випадки корупції. "Незабаром буде впроваджена зовнішня анонімна гаряча лінія для громадськості", - сказано в повідомленні.

Читайте також: Сім кроків за сто днів, або План "Перезавантажити Укрзалізницю"

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников