RU

Укрзалізниця готується до IPO. Меморандум підписано

29.10.2019, 15:30
Укрзалізниця готується до IPO. Меморандум підписано - Фото
Фото: facebook.com/Kravtsov.Evg

Сьогодні, 29 жовтня, Міністерство інфраструктури України, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) й Укрзалізниця підписали угоду про початок процедури IPO компанії. Про це у Facebook написав голова УЗ Євген Кравцов.

"Це не тільки про приватизацію, це про підвищення ефективності, поліпшення роботи компанії, підвищенні рівня прозорості, викорінення корупції", - написав Кравцов.

За його словами, завдяки IPO планується не тільки залучити кілька мільярдів доларів протягом найближчих двох-трьох років, але й вивести компанію на перші місця серед транспортних компаній світу.

"Старт IPO для нас - це визнання результатів роботи. І дуже показово, що ми стали першою державною компанією України, яка зробила реальні кроки до публічного розміщення акцій", - зазначив Кравцов.

Він також додав, що шлях до IPO прискорить процес розвитку УЗ і зробить його незворотнім.

  • 2 жовтня Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №1054-1, який пропонує скасувати перелік держкомпаній, котрі не підлягають приватизації. Укрзалізниця потрапила до списку.
  • За словами Кравцова, виключення УЗ з переліку підприємств, заборонених до приватизації, руйнує останню перешкоду, яка заважала залучати великих інвесторів для модернізації компанії. Він зазначив, що за базовим сценарієм на найближчі п'ять років УЗ потрібно мінімум 150 мрлд грн.
  • Президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до кінця 2019 року підготувати план реструктуризації УЗ. У кінці вересня Криклій повідомив, що Мінінфраструктури готує закон про поділ УЗ.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини