RU

"Укрзалізніця" витратить $2 млрд. на закупівлю електровозів

21.07.2011, 10:19
c9e7962bfa25f73965942257e3cdd7aa.jpg

"Укрзалізніця" витратить $2 млрд. на закупівлю електровозів
"Укрзалізніця" законтрактувала найбільший за свою історію обсяг електровозів. Держадміністрація вчора підписала меморандум з "Луганськтепловозом" та грузинським "Електровозобудівником", зарезервувавши будівництво 292 та 141 одиниць техніки відповідно. Контракти оцінюються в загальну суму не менше $2,1 млрд. Залучити так велику суму буде непросто - експерти очікують, що профінансувати кредит під силу хіба що консорціуму великих банків. Про це пише Комерсант-Україна в статті "Електровоз потягне мільярди".

Це найбільше замовлення УЗ за весь час її існування. Досі найбільшим був контракт, підписаний в 2007 році з "Луганськтепловозом" на виробництво 18 локомотивів. Виходячи з поточної вартості електровоза в $5 млн., загальна сума контракту може становити $2,16 млрд. "Це замовлення дуже важливе для нас - це приблизно 50% потужностей нашого підприємства", - говорить голова набради "Луганськтепловозу" Віктор Бикадоров. З його слів, компанія має в своєму розпорядженні достатні потужності для виконання замовлення - наразі вони завантажені приблизно на 50%. "Крім того, ми виконаємо умову залізничників - організуємо до 80% локалізації виробництва комплектуючих в Україні", - наголосив гендиректор "Луганськтепловозу" Сергій Міхєєв.

Про необхідність оновити парк тягового складу в УЗ говорили давно, але підтримку уряду в цьому питанні адміністрація отримала лише зараз. Найближчим часом повинна бути затверджена постанова Кабміну, яка дозволить УЗ розміщувати на заводах довгострокові замовлення на виготовлення тягового складу. "Після прийняття постанови у нас будуть фіксуватися певні кошти на закупівлю локомотивів при формуванні річного бюджету", - говорять в прес-службі УЗ.

УЗ збирається закупити електровози постійного струму 2ЕЛ4 виробництва "Луганськтепловозу" та ВЛ11М6 виробництва "Електровозобудівника". "Заміна застарілого парку вантажних електровозів неминуча, адже локомотиву ВЛ8, який є базовим для нас, вже більше 50 років",- цитує прес-служба першого заступника гендиректора адміністрації Миколу Сергієнка. 2ЕЛ4 є електровозами перехідного періоду розробки 1970-80-х років, зазначає експерт Центру політичного та економічного аналізу Ірина Кава. "РЖД вже відмовляється від таких електровозів на користь більш високотехнологічних вантажних електровозів змінного струму 2ЕС5 і вантажних електровозів постійного струму 2ЕС10, - зазначає експерт. - Ці електровози більш ефективні і споживають на 25-30% менше електроенергії. З іншого боку, УЗ зручніше експлуатувати саме 2ЕЛ4 з точки зору наявної ремонтної бази та кваліфікованого ремонтного персоналу".

Щоправда, поки в УЗ не знайшли фінансування для проекту. В адміністрації уточнили, що ведуть переговори з Ощадбанком Росії, Зовнішекономбанком, ВТБ Банком і Ощадбанком. В Ощадбанку і Зовнішекономбанку підтверджують інформацію про переговори, але не коментують їх перебіг. А у ВТБ заявили, що не ведуть переговори з УЗ. Таку суму може взяти на себе лише консорціум банків, впевнений перший заступник голови правління ВТБ Банку Віталій Фішер. Справа в тому, що, згідно з вимогами Нацбанку, український банк не може видати одному позичальнику кредит, що перевищує 25% його регулятивного капіталу.

Виходячи з поточного фінансового становища монополії, незрозуміло, як вона зможе виплачувати такий великий кредит, говорить керівник консалтингової компанії "Менеджмент Консалтінг Груп" Дмитро Підтуркін. "У цьому році "Укрзалізниця" тільки на підготовку до Євро-2012 буде вимушена витратити 5 млрд. грн. Крім того, держадміністрація щорічно зазнає збитків через неприбуткові пасажирські перевезення", - сказав Підтуркін. З його слів, радикально поліпшити ситуацію могло б зниження податків для оператора. "УЗ платить 29% податків, тоді як, наприклад, РЖД - 17%", - зазначає експерт. Крім того, станом на травень кредитний портфель "Укрзалізніці" становив 11,5 млрд. грн., заявляв гендиректор УЗ Володимир Козак. З цієї суми близько 3 млрд.грн. складають короткострокові кредити, призначені для поповнення оборотних коштів. У цьому році УЗ повинна погасити 2,5 млрд. грн. довгострокових кредитів, з них 1,05 млрд. грн. - виплата реструктуризованого боргу перед Deutsche Bank.

"Укрзалізніця": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини