RU

Укртрансгаз перерахував 2,5 млрд. охоронцям і пенсіонеру, - ТВі

13.02.2013, 10:58
Укртрансгаз перерахував 2,5 млрд. охоронцям і пенсіонеру, - ТВі - Фото
9dd938e868df122aff35739bbacac332.jpg
Державна компанія ВАТ Укртрансгаз виплатила більше 2,5 млрд.грн. чотирьом компаніям, які заснували охоронці і пенсіонер. Про це йдеться в розслідуванні журналіста програми Тендер News на ТВі Дениса Бігуса.

У сюжеті наголошується, що протягом 2010-2013 років тендери ПАТ Укртрансгаз по поставці обладнання та проведення ремонтних робіт регулярно вигравали чотири донецькі фірми - ТОВ Укртурборемонт, ТОВ Турботрейд, ТОВ Турболінкс і ТОВ Промінвеставтоматика.

На тендери ці компанії виходили переважно разом, розігруючи перемогу між собою. Крім того, у двох компаній була однакова юридична адреса. Міські номери телефонів ще двох відрізнялися однією цифрою. Це дало підстави підозрювати "тендерну змову" учасників.

Розслідування Tender News показало, що всі чотири фірми розташовані за однією фактичною адресою в Донецьку, а їх засновники - підставні особи, близько знайомі один з одним.

ТОВ Промінвеставтоматика, засновником і директором якого записаний Олександр Пінчук, отримав від ПАТ Укртрансгаз більше 500 млн.грн. І сам Пінчук, за свідченнями родичів - колишній співробітник горілчаної ТМ Олімп, пенсіонер.

Засновником і директором ТОВ Турболінкс, яке виграло тендери на понад 1 млрд.грн., є Віталій Дударець. Сусід Дударця розповів, що він працює охоронцем. Сам Дударець відмовився від коментарів.

Охоронцем, за свідченням сусідів, є і засновник ТОВ Укртурборемонт Вадим Плетень. Працює він в офісі за фактичною адресою розміщення фірм.

Допуск "сумнівних" компаній до тендеру в Укртрансгазі пояснили тим, що Турболінкс і Турботрейд є офіційними дистриб'юторами компанії General Electric, здатними забезпечити поставки великих партій обладнання за низькими цінами.

В ході подальшого розслідування стало відомо, що ТОВ Турболінкс з отриманих від Укртрансгазу 350 млн.грн. витратило на роботи тільки 250 тисяч. Це гроші, перераховані компанії Котріс, яка співпрацює з підприємствами Укртрансгаз з 2001 року. 349,5 млн.грн. Турболінкс перерахував на кілька "транзитних" фірм, зареєстрованих у 2012 році. Зокрема ТОВ Трейд груп стиль. На неї ж протягом 2012 року перерахували 315 млн.грн. Турботрейд і Промінвеставтоматика. В кінці року ТОВ Трейд груп стиль перерахувало кошти на кілька фірм, створених за два-три місяці до угоди.

Журналісти встановили, що крім "укртрансгазовських" фірм, на Трейд груп стиль перераховували мільйонні суми підприємства з групи Метал Юніон донецького бізнесмена Руслана Циплакова. Зокрема, девелоперська компанія Глобал Плюс, охоронна фірма СКАТ ПКБ і паливна компанія Юніоіл.

Крім цього, в контактних даних ТОВ Трейд груп стиль, залишених компанії-реєстратору Віртуальний офіс, міський номер телефону належить донецькому відділенню Південкомбанку (входить до групи Метал Юніон). Працівники відділення підтвердили обслуговування "транзитної" фірми.

Руслан Циплаков, крім бізнесу, заснував і очолює разом з молодшим сином Віктора Януковича спортивну команду Ferrari Team Ukraine.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини