Укртатнафта просить перешкодити купівлі палива в Білорусі

15.01.2020, 09:38
Укртатнафта просить перешкодити купівлі палива в Білорусі - Фото
Ігор Коломойський (скріншот відео/УП)

Компанія Укртатнафта направила офіційного листа президенту Володимиру Зеленському, секретарю РНБО Олексію Данилову і голові НАК Нафтогаз України Андрію Коболєву з приводу участі Нафтогазу в імпорті нафтопродуктів з Білорусі. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Мова йде про контракт на поставку нафтопродуктів виробництва Мозирського НПЗ від Білоруської нафтової компанії на адресу компанії Нафтогаз Ойл Трейдинг, створеної Укртранснафтою згідно з рішенням Нафтогазу.

Укртатнафта заявляє, що серед акціонерів Мозирського НПЗ є російські нафтові компанії Роснафта і Газпромнафта, які з 2018 року знаходяться під українськими санкціями. Також компанія відзначає, що цей НПЗ на 100% залежить від постачання російської нафти.

"Укртатнафта вважає, що згадані вище торгові операції, якщо прямо не порушують закон, то є щонайменше "токсичними", - сказано в листі.

Збільшення імпорту нафтопродуктів - це зменшення виробництва нафтопродуктів в Україні та скорочення обсягів транспортування нафти компанією Укртранснафта, додають у компанії.

"Укртранснафта зацікавлена у збільшенні обсягів постачання нафти на Кременчуцький НПЗ. Але створила приватне підприємство і погодила укладення ним безальтернативного контракту з іноземним постачальником нафтопродуктів, навіть не звернувшись за ціновою пропозицією до вітчизняного виробника", - нарікає Укртатнафта.

Також компанія вважає, що Нафтогаз порушує статтю 4 закону про нафту і газ в частині реалізації нафти і нафтопродуктів, продаж яких має здійснюватися виключно на біржових аукціонах.

  • У вересні 2019 року група Нафтогаз вперше імпортувала з Білорусі партію дизельного палива для продажу на українському ринку.  Тоді в компанії повідомили, що купили 30 000 тонн ДП виробництва Мозирського НПЗ.  До цього Нафтогаз імпортував нафтопродукти виключно для переробки на власних потужностях.
Акціонерами Укртатнафти є НАК Нафтогаз України (43,05%) і група Приват Ігоря Коломойського.

Читайте російською: Укртатнафта просит Зеленского помешать покупке топлива в Беларуси

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского