RU

Укрспирт вже не монополіст. Закон вступив в дію

01.07.2020, 13:20
Укрспирт вже не монополіст. Закон вступив в дію - Фото
Фото: прес-служба Укрспирту

Сьогодні, 1 липня, набрав чинності закон про лібералізацію діяльності в сфері виробництва і обігу спирту етилового. Про це повідомляє прес-служба  ДП "Укрспирт".

"Сьогодні починається важливий етап демонополізації галузі. Адже ліцензію на виробництво спирту можуть отримати підприємства будь-якої форми власності. Однак, до 1 липня 2021 року виробництво спирту буде відбуватися тільки на державних заводах, які незабаром виставлять на продаж", - зазначив в.о. директора Укрспирту Сергій Блескун.

Він нагадав, що 12 заводів уже передані в Мінекономіки. "Сподіваюся, незабаром вони будуть під відомством ФДМУ і їх виставлять на продаж", - додав Блескун.

Згідно з документом, компанії будь-якої форми власності можуть отримати ліцензію на виробництво спирту, в т.ч. як лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей. Для отримання ліцензії суб'єкт господарювання повинен встановити цілодобову систему відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції.

З 1 липня також дозволяється введення в експлуатацію і видача дозволів на будівництво нових підприємств з виробництва спирту.

Закон передбачає тимчасове обмеження на імпорт спирту в Україну до 1 січня 2024 року, його можуть здійснювати тільки держпідприємства і організації, уповноважені Кабміном.

Крім того, закон забороняє орендувати і приватизувати підприємства Укрспирту представникам країни-агресора. А також тим, хто прямо або побічно контролюються резидентами такої держави або діють в їх інтересах.

  • 11 грудня президент Володимир Зеленський  підписав закон, який скасовує держмонополію на виробництво спирту.
  • На початку лютого Мінекономіки планувало передати Фонду держмайна перші 36 підприємств Укрспирту до 15 травня, решту п'ять - до 16 червня, а підприємства концерну до 1 липня.
  • Очікувані надходження до держбюджету від приватизації всіх спиртових заводів держпідприємства Укрспирт складуть близько 2,5 млрд грн.
  • Троє народних депутатів фракції Слуга народу, серед яких глава парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, пропонували Верховній Раді відстрочити скасування держмонополії на виробництво спирту з 1 липня до 1 січня 2021 року. Відповідний законопроект №3443 був зареєстрований 7 травня 2020 року. В асоціації Укргорілка вважають, що спиртова галузь ризикує залишитися в занепаді у власності держави і "під дахом нелегальних виробників".
  • За 2019 рік Укрспирт отримав 40,3 млн грн чистого прибутку проти 21,6 млн грн в 2018-му. За перший квартал 2020 року - майже 9,3 млн грн, що на 151% перевищує показник за аналогічний період минулого року.


Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини