Укроборонпром почав реорганізацію підприємств - інфографіка

08.05.2020, 15:05
Укроборонпром почав реорганізацію підприємств - інфографіка - Фото
Фото: depositphotos.com

Держконцерн завершив комплексну оцінку своїх 137 підприємств. Зі 116 працюючих залишать 88

В ДК "Укроборонпром" почали реструктуризацію підприємств, що знаходяться в управлінні концерну. Про це повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У дежконцерні відзначають, що завершили перший етап тріаж-аналізу, або комплексної оцінки 137 підприємств. В результаті, були визначені життєздатні компанії і пріоритетність реорганізації проблемних.

Зокрема, зі 116 працюючих підприємств  фінансово стабільними є 33, фінансово нестійкими - 27, в поганому фінансовому стані - 56. Тільки 29 підприємств Укроборонпрому заробили 88% чистого доходу держконцерну за 2016-2019 роки.

При цьому, в Укроборонпромі вважають, що на підприємствах дуже висока концентрація працівників - у 14 компаніях працюють 44 600 (67%) працівників від усієї чисельності співробітників держконцерну.

Крім того, середній коефіцієнт зношеності основних засобів на початок 2020 року склав 63%. При цьому, дуже багато надлишкового майна: загальна площа земельних ділянок у користуванні підприємств 5500 гектарів, площа нерухомості - 11,3 млн кв. м.

За словами керівника офісу трансформації Укроборонпрому Романа Бондаря, всі підприємства розділили на три умовні групи: для розвитку, оздоровлення та перепідпорядкування.

Укроборонпром почав реорганізацію підприємств - інфографіка

До групи розвитку включено 38 підприємств із сукупним чистим доходом 35 млрд грн. або 88% доходу держконцерну, на яких працюють 53 600 працівників, або 80% від загальної кількості на всіх підприємствах. Ці компанії увійдуть до шести галузевих бізнес-одиниць: ракетобудівної, авіаційної, авіаремонтної, бронетанкової, радарних і морських систем.

До групи реструктуризації включено 50 підприємств із сукупним чистим доходом 4,9 млрд грн, або 12% від усіх доходів Концерну. У цій групі працюють 13 900 працівників - 20% від загальної чисельності. Ці компанії планують фінансово оздоровити і реорганізувати. Зокрема, передбачається перенесення виробництва, позбавлення від надлишкових активів, вивід із банкрутства і виплата боргів перед працівниками, державою і кредиторами.

"Після цього оздоровлені і стабілізовані підприємства будуть приєднані до новостворених галузевих бізнес-одиниць із "групи розвитку", - уточнив Бондар.

До групи перепідпорядкування увійшло 28 підприємств із сукупним чистим доходом 29 млн грн, на яких працюють всього 253 працівника. Ці підприємства втратили значимість для обороноздатності країни і нічого не виробляють. Їх передадуть Фонду державного майна України (ФДМУ) або іншим держорганам.

"Зокрема, ми вже передали пакети документів 21 "мертвого" підприємства до Фонду держмайна... Два підприємства будуть передані Державному космічному агентству, п'ять - на ліквідацію", - уточнив Бондар. Він також додав, що є 21 підприємство, що залишилося на окупованих територіях. Їх можуть перепідпорядкувати профільному міністерству, але для цього потрібно внести зміни до законодавства.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • Наприкінці квітня в Укроборонпромі анонсували, що готуються до створення шести держкорпорацій, навколо яких будуть консолідовані підприємства за галузевим принципом: ракетобудівний, авіаційний, авіаремонтний, бронетанковий, радарний і холдинг морських систем.
  • У березні в дежконцерні розробили і направили в Кабмін і профільний комітет Верховної Ради законопроект про списання безнадійної заборгованості в розмірі 4,4 млрд грн.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии