RU

Укроборонпром може втратити контроль над своїм підприємством. Просить допомоги в СБУ

25.03.2021, 17:05
Укроборонпром може втратити контроль над своїм підприємством. Просить допомоги в СБУ - Фото
Укроборонпром (пресслужба)
доповнено

ДК "Укроборонпром" звернувся в Службу безпеки України із заявою про загрозу втратити держконтроль над своїм підприємством ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова. Про це повідомляє пресслужба концерну.

Там вважають, що умисна дестабілізація і блокування роботи стратегічного підприємства ОПК одним з приватних акціонерів можуть завдати шкоди обороноздатності країни.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Відзначається, що Укроборонпром 10 років керує корпоративними правами ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова, яке має стратегічне значення для економіки і безпеки України. Підприємство спеціалізується на розробці і серійному виробництві безпілотників і пересувних лабораторій вимірювальної техніки. Концерн управляє 50,0001% акцій товариства, що належать державі; ще 40% належать ТОВ "Меридіан Союз", яке контролюється Вадимом Грибом і його сином Романом.

У Укроборонпрому відзначають, що в останні роки ТОВ "Меридіан Союз", користуючись своїми правами акціонера, свідомо і системно перешкоджає спробам концерну привести статут та керівні органи ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова у відповідність до вимог чинного законодавства України.

Тому суспільство досі продовжує здійснювати діяльність в організаційно-правовій формі "відкрите акціонерне товариство", яка була скасована законом України "Про акціонерні товариства" ще в 2009 році. Таким чином, органи управління товариства сформовані і здійснюють діяльність відповідно до статуту, що не відповідає зміненому законодавству.

Крім іншого, зазначає пресслужба, ТОВ "Меридіан Союз" систематично зриває і саботує роботу наглядової ради стратегічного підприємства. Це відбувається шляхом шантажу, погроз, судового оскарження кожної дії і рішення наглядової ради, а також, з недавніх пір, звинувачень на адресу представників концерну в нібито вимаганні неправомірної вигоди.

Таким чином, стверджують в концерні, держава в особі Укроборонпрому вже кілька років не може повноцінно реалізовувати свої функції з управління оборонним підприємством.

"А це безпосередньо впливає на ефективність господарської діяльності ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова і обсяги виробленої продукції для потреб Збройних сил України в умовах війни", – зазначили в концерні.

Останній раз безпідставні і голослівні звинувачення в здирстві неправомірної вигоди були оприлюднені стосовно заступника генерального директора Укроборонпрому з управління активами Мустафи Наєма. Концерн вважає це спробою тиску з метою отримання бажаного для приватного акціонера результату.

Заяву подано колишнім радником голови СБУ, представником наглядової ради ВАТ "Меридіан ім. С.П. Корольова" Вадимом Грибом. Заявник, зокрема, вказує на можливе вчинення корупційних дій керівництва держконцерну в ході реалізації "ефективного корпоративного управління". У матеріалах, про які згадує Гриб, йдеться про вимагання хабара "спочатку 70 тис. доларів, а потім 10% в статутному капіталі ТОВ "Меридіан Союз", яке володіє 40,0753% в ВАТ "Меридіан ім. С.П. Корольова".

Сам Мустафа Наєм назвав звинувачення на свою адресу брехнею і "спробою приватної компанії зберегти контроль за державним оборонним підприємством і змусити державу в особі концерну прийняти їх умови". Свою позицію він опублікував в Facebook.

Доповнено о 16:30. Співвласник ТОВ "Меридіан Союз" Вадим Гриб розповів LIGA.net,  що вважає заяву Укроборонпрому недостовірною. "Звернення Укроборонпрому в СБУ і PR – активність Мустафи Наєма почалася після того, як ми оприлюднили факт звернення до НАБУ із заявою про корупцію і вимагання хабаря", – заявив він.

За його словами, підприємство, що завантажене на 8% своїх потужностей і не має оборонних замовлень, має бути відправлено на приватизацію.

"Але Мустафа так не вважає – і він з групою товаришів підготував проєкт закону №3822, що дозволяє без контролю з боку держави самостійно розпоряджатися державною власністю, включно й продажем активів оборонних підприємств", – додав Гриб.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини