RU

Укрнафта пробачила заводу Коломойського багатомільйонний борг

09.01.2020, 14:17
Укрнафта пробачила заводу Коломойського багатомільйонний борг - Фото
Ігор Коломойський (скріншот відео/УП)

ПАТ Укрнафта відмовилося від вимоги 6,5 млн грн штрафу з НПК-Галичина з боргу за поставку нафтового газу. Про це йдеться в рішенні Господарського суду Львівської області, який затвердив мирову угоду між сторонами, повідомляє enkorr.

20 листопада 2019-го Укрнафта звернулася до суду для стягнення з НПК-Галичина 58,8 млн грн чистого боргу та 6,5 млн грн пені та штрафів (у сумі - 65,3 млн грн) за поставки нафтового газу за період із листопада 2018 -го.

Через дев'ять днів після реєстрації позову, 29 листопада, НПК-Галичина погасила основний борг у 58,8 млн грн.

Після цього сторони вирішили укласти мирову угоду, за якою Укрнафта відмовляється від претензій на 6,5 млн грн штрафних санкцій.

Ціна "нафтового вакуумного відбензиненого газу" за договором становила 2845 грн/тис. куб. м з ПДВ, що майже в три рази нижче ціни природного газу, зазначає видання.

50% + 1 акція Укрнафти належить НАК Нафтогаз України, але операційний контроль над компанією з 2003 року здійснює група Приват Ігоря Коломойського, якій належить 42% акцій компанії. Укрнафта є найбільшим боржником держбюджету. На початок 2019 року її борг із податків оцінювався в 32 млрд грн.

Група Приват також володіє контрольним пакетом НПК-Галичина. Ще 25% акцій - у Фонду держмайна. Компанія управляє Дрогобицьким НПЗ, який припинив випуск нафтопродуктів у 2012 році.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини