RU

"Укрнафта" не змогла довести свої права на 8,49 млрд. кубів газу з ПСГ

18.11.2009, 11:11

Вчора стало відомо, що ВАТ "Укрнафта" не змогла добитися від держави визнання права на 8,49 млрд. кубометрів газу, які компанія накачала в підземні сховища. Вартість цього обсягу, з огляду на ринкову ціну, перевищує $2,3 млрд. Проте, НАК "Нафтогаз України" вже продав цей газ населенню за пільговою ціною. Про це сьогодні пише "Коммерсантъ Україна".

Як зазначає видання, 2 листопада Господарський суд Києва відмовив "Укрнафті" в задоволенні позову, в якому компанія вимагала зобов'язати "Укртрансгаз" укласти договір на зберігання в підземних сховищах 8,49 млрд. кубометрів газу. Цю інформацію виданню підтвердив фінансовий директор ВАТ "Укрнафта" Валерій Пустоваров.

За його словами, "Укрнафта" намагалася через суд зобов'язати "Укртрансгаз" укласти договір на зберігання 8,49 млрд. кубометрів газу, який накачали у ПСГ з 2005 по 2008 рік. "Укртрансгаз", всупереч Господарському кодексу, не підписав і не повернув у 20-денний строк проект договору на зберігання газу, який позивач направив відповідачу ще 15 вересня. Чому "Укрнафта" вирішила направити договір на зберігання газу тільки в цьому році, в компанії не пояснили.

В.Пустоваров також розповів, що в суді НАК "Нафтогаз України", яка бере участь у розгляді як третя особа, надала матеріали, згідно з якими добутий "Укрнафтою" в 2005-2008 роках газ використав "Нафтогаз" для забезпечення потреб населення, що передбачено законодавством України. У результаті суд відмовив у задоволенні позовних вимог "Укрнафти". У компанії ж заявили, що збираються оскаржити рішення в апеляційній інстанції. У "Нафтогазі" від коментарів відмовилися.

Газета зазначає, що конфлікт між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Укрнафта" став публічним в 2007 році. Тоді НАК звинуватила "Укрнафту" у відмові постачати газ українського добування для потреб населення. "Укрнафта" відмовлялася від постачань, пояснюючи це дуже низькою закупівельною ціною, встановленою державою, - 199 грн. за тисячу кубометрів. До того ж "Укрнафта" продовжувала накачувати газ у ПСГ, оскільки не мала вибору. А "Нафтогаз" продавав цей газ населенню, посилаючись на постанову Кабміну N1729, прийняту в 2004 році.

У вересні Антимонопольний комітет зобов'язав Міністерство промислової політики усунути обмеження на ринку постачань природного газу і дозволити всім добувачам, зокрема "Укрнафті", продавати газ хімпідприємствам за ціною $300 за тисячу кубометрів. Отже, різниця між ціною, яку "Нафтогаз" заробив від продажу газу населенню, і ціною, за якою його можна продавати підприємствам, перевищує $2,3 млрд., заявили в "Укрнафті".

ВАТ "Укрнафта": довідка і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини