Укргазвидобування виграло процес із Карпатигаз у Стокгольмському арбітражі

Арбітражний інститут торгової палати Стокгольма 17 червня виніс друге часткове рішення на користь Укргазвидобування з групи Нафтогаз у суперечці з ТОВ "Карпатигаз" і шведською Misen Enterprises AB.
Як повідомляє прес-служба Нафтогазу, рішення стосується збільшення частки Укргазвидобування в майні спільної діяльності із зазначеними компаніями. Згідно з цим рішенням, частка компанії Misen Enterprises зменшена більше ніж у два рази.
"Арбітражний суд постановив, що все майно спільної діяльності має бути передано у власність компанії Укргазвидобування, яка у свою чергу повинна виплатити суму компенсації Карпатигаз і Misen Enterprises AB відповідно до перерозподілених часток у спільній діяльності", - коментує Олена Кобець, гендиректор Укргазвидобування.
Якщо сторони не зможуть узгодити оцінку самостійно протягом встановленого терміну, її визначить суд.
У Нафтогазі нагадали, що в першому частковому рішенні арбітраж встановив, що Misen Enterprises AB порушила договір, внісши свою частку в спільну діяльність не в повному обсязі, а Карпатигаз - не забезпечивши передбачені договором вимірювальні станції.
Розірвання Стокгольмським арбітражем договору спільної діяльності повернуло Укргазвидобуванню можливість повноцінно користуватися найбільшою кількістю власних свердловин з усіх договорів про спільну діяльність, зазначається в релізі.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
- Договір про спільну діяльність Укргазвидобування з компаніями Карпатигаз і Misen Enterprises був підписаний у 2002 році. ЗМІ пов'язують Карпатигаз з Юрієм Бойком, Дмитром Фірташем і Миколою Мартиненком. У самій компанії, а також у холдингу Фірташа цей зв'язок заперечують.
- Укргазвидобування подало позов до Стокгольмського арбітражу про розірвання договору з Карпатигаз і Misen Enterprises AB у липні 2016. У жовтні 2017-го розірвання цього договору вимагало в Господарському суді Києва НАБУ.
- У жовтні 2016 суд заарештував майно Карпатигаз на 4 млрд грн за зверненням Генпрокуратури. За даними Генпрокуратури, посадові особи Карпатигаз, діючи в змові з посадовими особами Укргазвидобування, починаючи від 2011 створили злочинні схеми, що дало можливість привласнювати видобутий газовий конденсат, занижувати податкові зобов'язання з ПДВ, податку на прибуток і плату за надра.
- У 2016 році Укргазвидобування ініціювало розірвання договорів спільної діяльності не тільки з Карпатигаз, а з усіма своїми партнерами.
Комментарі