RU

Компанія Укргазвидобування не змогла відсудити у Кабміну 57 млрд грн

28.08.2020, 10:40
Компанія Укргазвидобування не змогла відсудити у Кабміну 57 млрд грн - Фото
Фото: прес-служба Укргазвидобування

Господарський суд Києва відмовив у задоволенні позову Украгазвидобування про стягнення з Кабінету міністрів 56,8 млрд грн. Рішення суду опубліковане в єдиному реєстрі судових рішень, пише finbalance.

Укргазвидобування мотивувала свої позовні вимоги тим, що уряд поклав спеціальні зобов'язання на компанію продавати газ населенню, позбавивши держкомпанію можливості продавати енергоресурс за ринковими цінами. При цьому Кабмін не визначив джерела компенсації, що призвело до збитків Укргазвидобування.

Суму компенсації Укргазвидобування вивела з власних розрахунків.

Згідно з рішенням суду, розрахунки компенсації Укргазвидобування "...судом приймаються як такі, що не є достовірними, документально підтвердженими, обґрунтованими, підтвердженими реальними вихідними даними".

Після оголошення судового рішення компанія подала апеляцію до Північного апеляційного господарського суду Києва.

Раніше, 11 липня Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Укргазвидобування і направив для продовження розгляду до окружного адмінсуду Києва справу про стягнення компанією з Кабміну 45,36 млрд грн упущеної вигоди.

В рамках даної справи Укргазвидобування також просить визнати протиправною і недійсною урядову постанову №187 від 22 березня 2017 року "Про затвердження положення про покладання спеціальних зобов'язань на суб'єктів ринку природного газу".

  • 13 листопада 2019 року Укргазвидобування подала позов проти Кабінету міністрів з вимогою компенсації на суму 56,8 млрд грн через відсутність можливості вільно продавати природний газ за ринковими цінами.
  • 18 червня 2020 Арбітражний інститут торгової палати Стокгольма виніс друге часткове рішення на користь Укргазвидобування з групи Нафтогаз у суперечці з "Карпатигаз" і шведською Misen Enterprises AB. Рішення стосується збільшення частки Укргазвидобування в майні спільної діяльності із зазначеними компаніями. Згідно з цим рішенням, частка компанії Misen Enterprises зменшена більш ніж у два рази.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини