RU

Укренерго завершила 2020 рік зі збитком 27,5 млрд грн

12.04.2021, 12:30
Укренерго завершила 2020 рік зі збитком 27,5 млрд грн - Фото
Укренерго (Фото: пресслужба)

ПрАТ "НЕК "Укренерго" за підсумками 2020 року отримало чистий збиток розміром 27,5 млрд грн. Про це свідчить зведений звіт про виконання показників фінансового плану компанії, повідомляє Марлін.

Відзначається, що в 2019 році Укренерго отримало 1,6 млрд грн чистого прибутку, а в 2018 році прибуток склав 2,6 млрд грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Серед основних причин падіння доходів на прикладі показників за 4 квартал в Укренерго, зокрема, називають рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг – НКРЕКП.

За рахунок встановлених тарифів:

– На послуги диспетчеризації компанією Укренерго недоотримано 1,2 млрд грн доходів.
– За електроенергію на ринку, що балансує, недоотримано 1,4 млрд грн доходів.
– Від виконання спецзобов'язань недоотримано 11,1 млрд грн.
– Згідно з фінансовим звітом компанії 2020 року, всього кредиторська заборгованість досягла 17,9 млрд грн.

У Міністерстві фінансів відповіли, що для подолання мільярдних збитків було погоджено надання держгарантій на кредитні кошти з метою погашення заборгованості перед виробниками зеленої енергетики.

"Комітет Верховної Ради з питань бюджету ухвалив рішення погодити надання в 2020 році державних гарантій для забезпечення виконання боргових зобов'язань за кредитами, сума яких не перевищує 11,3 млрд грн, що залучаються Укренерго у банків держсектору з метою погашення заборгованості перед державним підприємством Гарантований покупець", – повідомили в Мінфіні.

Головою правління ПАТ "Укренерго" в серпні 2020 був призначений Володимир Кудрицький. Відповідно до фінплану зарплата Кудрицького протягом 2020 склала 1,085 млн грн, з яких 497 000 – посадовий оклад, 567 000 грн – премії, 21 000 грн – інші заохочення.

Середньомісячні витрати на одного управлінця середньої ланки приватного товариства становлять 48 600. Такі ж витрати на одного працівника склали 27 300 грн.

Укренерго здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК належить державі в особі Міністерства фінансів.
  • ПрАТ "НЕК" Укренерго "в січні-червні 2020 року отримало чистий збиток на суму 18 млрд грн проти 1,7 млрд грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року. Водночас чистий дохід зріс усемеро – до 25,3 млрд грн.
  • Укренерго розповіла, що основною причиною збитків стали покладені на компанію спеціальні обов'язки (ПСО) щодо компенсації дефіциту ДП "Гарантований покупець" для виплат виробникам електроенергії за "зеленим" тарифом.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини