RU

Укренерго з 1 квітня може підвищити тариф на передачу електроенергії

18.02.2021, 10:50
Укренерго з 1 квітня може підвищити тариф на передачу електроенергії - Фото
Укренерго (Фото: пресслужба)

Нацкомісія, що здійснює регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) опублікувала для громадського обговорення проект постанови про підвищення з 1 квітня тарифу на передачу електроенергії для НЕК "Укренерго" з 293,93 до 316,08 грн/МВт-год, або на 7,5%. Відповідне рішення було прийнято на засіданні 17 лютого, передає Інтерфакс-Україна.

"Це схвалення. Всіх запрошуємо до обговорення. Якщо хтось бачить інші джерела або неточності, або якісь можливості щодо оптимізації тарифу, ми з готовністю співпрацюватимемо абсолютно з усіма сторонами. На сьогодні це 316,08 грн/МВт-год" , –  заявив глава НКРЕКУ Валерій Тарасюк.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Підставою для підвищення тарифу на передачу е/е для Укренерго на 2021 рік стало включення в його структуру додатково 1,495 млрд грн витрат на виплату відсотків по 10,25 млрд грн кредитів держбанків, залучених оператором системи передач (ОСП) для розрахунків з ДП "Гарантований покупець" ("ГарПок").

У той же час Нацкомісія з пропозицією Укренерго відмовилася включити в тариф 11,350 млрд грн дефіциту коштів у 2021 році на фінансову підтримку "ГарПоку" в рамках ПСО для розрахунків із "зеленою" генерацією.

НКРЕКП аргументувала це рішення тим, що кошти в рамках бюджетної програми "Фінансова підтримка гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел" можуть бути включені до держбюджету України до кінця 2021 року.

"Поки ми не включаємо як мінімум 20% суми в тариф Укренерго, але відсотки я не бачу можливості не включити", – констатував Тарасюк.

Чинний тариф на передачу електроенергії для ДП "Укренерго" в розмірі 293,93 грн/МВт-год був встановлений постановою НКРЕКП №2353 від 9 грудня 2020 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини