Укренерго розповіла про причини своїх величезних збитків

18.08.2020, 15:29
Укренерго розповіла про причини своїх величезних збитків - Фото
Укренерго прес-служба

Укренерго вважає причиною своїх збитків зелений тариф і ПСО

Основною причиною збитку НЕК "Укренерго" за перше півріччя 2020 року в розмірі 18 млрд грн стали покладені на компанію спеціальні обов'язки (ПСО) з компенсації дефіциту ДП "Гарантований покупець" для виплат виробникам електроенергії за "зеленим" тарифом. Про це повідомляє прес-служба Укренерго в Facebook.

Фактичний тарифний дохід "Укренерго" на оплату ПСО в січні-червні цього року склав 4,6 млрд грн. У той же час, фактичні витрати на виконання ПСО в цей період становили 21,43 млрд грн.

"Таким чином, близько 93% (16,8 млрд грн) у структурі збитку компанії за перше півріччя 2020 року припадає саме на виконання спецзобов'язань", - наголошується в повідомленні.

Також компанія отримала 1,6 млрд збитку через зростання вартості активів, у зв'язку з цим змінилася сума амортизаційних відрахувань.

Семиразове зростання чистого доходу - до 25,3 млрд грн у компанії відбулося за рахунок складових ринку електричної енергії, а саме: 51% (12,8 млрд грн) у структурі доходу становить дохід від операцій на балансуючому ринку, ще 18% (6, 6 млрд грн) - дохід від спецзобов'язань, яких не було в тарифі на передачу за перше півріччя 2019 року.

"Порівнюючи фінансовий результат компанії з аналогічним періодом 2019 року, що завершився з прибутком 1,77 млрд грн, варто відзначити, що при відсутності перерахованих вище факторів дохід від основної діяльності "Укренерго" в січні-червні цього року склав би 1,9 млрд грн прибутку, зокрема, дохід від основної діяльності за перше півріччя 2020 року склав 7,84 млрд грн при витратах 5,91 млрд грн", - відзначається в повідомленні.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК належить державі в особі Міністерства фінансів.
  • ПрАТ "НЕК "Укренерго" в січні-червні 2020 року отримала чистий збиток у сумі 18 млрд грн проти 1,7 млрд грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року. В той же час чистий дохід зріс усемеро - до 25,3 млрд грн.
  • З 1 серпня 2020 року  тариф НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії збільшиться на 54,6% - з 155,4 грн/МВт до 240,23 грн/МВт (без ПДВ).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса