RU

Укренерго не змогло відсудити 650 млн грн у компанії Ахметова за експорт електроенергії

23.03.2021, 14:05
Укренерго не змогло відсудити 650 млн грн у компанії Ахметова за експорт електроенергії - Фото
Фото: пресслужба Укренерго

Північний апеляційний суд відмовив Укренерго і залишив без змін попереднє рішення Господарського суду Києва про заборону на стягнення 651 млн грн з компанії Д.Трейдінг Ріната Ахметова за договором від 22 вересня 2020 року про надання послуг на передачу електроенергії. Про це пише finbalance із посиланням на рішення суду.

Суди першої та апеляційної інстанції констатували, що зобов'язання щодо сплати тарифу за передачу обсягів експортованої електроенергії були введені постановою №360 НКРЕКП від 7 лютого 2020 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Укренерго подало позов про вартість послуг за липень 2019 – січень 2020 року, тобто за період, що передує прийняттю постанови НКРЕКП. Відповідно до ст.58 Конституції, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, таким чином "Правові підстави для стягнення з відповідача відповідної частини заборгованості відсутні", – йдеться в рішенні суду.

Також, суди вказали, що "нарахування плати за послуги з передачі обсягів електроенергії, що експортується, порушує міжнародні зобов'язання України", а тому дії Укренерго про нарахування плати за передачу електроенергії при її експорті є неправомірними.

Ще більше аналітики на актуальні теми ви можете щотижня отримувати з електронним аналітичним виданням ЮРИСТ&ЗАКОН.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини