RU

Укренерго майже вдвічі скоротило інвестиції на розвиток мереж

25.03.2021, 11:58
Укренерго майже вдвічі скоротило інвестиції на розвиток мереж - Фото
Фото: пресслужба Укренерго

Укренерго в 2021 році планує інвестувати в розвиток мереж 4,33 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Укренерго.

Ще восени планувалося виділити понад 7 мільярдів грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

3,23 млрд грн (75% коштів) будуть спрямовані на технічне переозброєння і реконструкцію мереж, а 1,1 млрд грн (25%) – на нове будівництво.

68% всіх інвестицій буде здійснюватися за рахунок Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку і банку уряду Німеччини KfW.

Гроші підуть на заміну трансформаторного обладнання, програми автоматизації підстанцій, розвиток мереж для видачі потужності генерації, зокрема Дністровської ГАЕС, підвищення надійності живлення окремих енерговузлів і прикордонних західних і східних регіонів для стабільної роботи енергосистеми при подальшій інтеграції в ENTSO-E.

В 2021 році Укренерго планує завершити:

– встановлення додаткового автотрансформатора (АТ-3) на підстанції (ПС) 330 кВ Чернівецька, який збільшить трансформаторну потужність підстанції на 200 МВА, усуне ризики вимушеного відключення споживачів Чернівецького енерговузла;

– встановлення автотрансформатора АТ-1 на ПС 750 кВ Вінницька для можливості заміни АТ-2.

Йдеться також про будівництво ПЛ 330 кВ Західноукраїнська-Богородчани, яка підвищить надійність живлення споживачів Івано-Франківської області, збільшить пропускну спроможність перетину Захід – Вінниця і збереже рівень експортного постачання електроенергії до країн Європи;

реконструкцію ПЛ 500 кВ Донська – Донбаська (на ділянці Кремінська – Донбаська) з заміною грозозахисного троса на оптичний кабель у грозотросі (ВОЛЗ).

Крім того, в 2021 році будуть фінансуватися і інші об'єкти, наприклад, початок будівництва ЛЕП 330 кВ Курахівська ТЕС – Білицька, Куп'янськ – Кремінська та Дністровська ГАЕС – Вінницька 750.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини