RU

Укрексімбанк позичить $200 млн. на енергоефективність

10.06.2011, 12:50
Укрексімбанк позичить $200 млн. на енергоефективність - Фото
75da234bae9d9242c3a697b4ff22786c.jpg

Укрексімбанк позичить $200 млн. на енергоефективність

Укрексімбанк отримає від Всесвітнього банку $200 млн. для фінансування енергоефективних інвестиційних проектів. Про це сказано у повідомленні банку.

10 червня 2011 року голова правління ПАТ Державний експортно-імпортний банк України Микола Удовіченко і директор Всесвітнього банку у справах України, Білорусі і Молдови Мартін Райзер підписали договірні документи з Проекту щодо енергоефективності – Гарантійну угоду між Україною і Міжнародним банком реконструкції і розвитку (МБРР), Угоду про позику між АТ Укрексімбанк і МБРР і відповідні додаткові листи.

Відповідно до зазначених угод Всесвітній банк надасть Укрексімбанку в межах проекту з енергоефективності під державні гарантії кредитні ресурси в обсязі $200 млн. строком до 30 років. Проект з енергоефективності спрямований на зниження енергоємності у промисловості України і зменшення втрат енергії у комунальному секторі, зокрема у теплопостачанні, із залученням збалансованого фінансового посередництва.

За рахунок отриманих коштів Укрексімбанк надаватиме середньо- і довгострокові кредити на фінансування енергоефективних інвестиційних проектів, зокрема і через інші комерційні банки. Відбір кінцевих позичальників і банків-учасників проекту буде здійснюватися відповідно до визначених спільно з Всесвітнім банком критеріїв прийнятності, що передбачають зменшення споживання енергії і фінансову стійкість.

Нагадаємо, у березні 2011 року Кабінет міністрів прийняв рішення про доцільність залучення позики Всесвітнього банку. Відповідно до розпорядження президента України у квітні цього року делегацією України на чолі з главою Укрексімбанку були успішно проведені офіційні перемовини з проекту. 17 травня 2011 року Рада виконавчих директорів Світового банку на своєму засіданні остаточно схвалила проект з енергоефективності. Наступним етапом вступу у силу досягнутих угод повинна стати їхня ратифікація Верховною Радою України.

Інвестиційний клімат України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини