RU

Українцям можуть дозволити переказувати анонімно суми до 25 000 грн

24.06.2020, 16:11
Українцям можуть дозволити переказувати анонімно суми до 25 000 грн - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

У Верховній Раді за ініціативою 22 народних депутатів Слуги народу був зареєстрований законопроект №3686. Якщо його приймуть, українці зможуть здійснювати анонімні грошові перекази в межах України на суму до 25 000 грн.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Як випливає з пояснювальної записки до законопроекту, його прийняття дозволить "відновити справедливість і забезпечити конституційні права і свободи громадян України". Крім того, автори проекту стверджують, що він не потребує додаткового фінансування з державного бюджету.

Зазначена норма буде поширюватися на всі анонімні грошові перекази, що здійснюються фізичними особами, за умови, що такі перекази не будуть зв'язані з іншими фінансовими операціями на суму понад 25 000 грн. При цьому, якщо переказуватися будуть електронні гроші, то банк зобов'язаний буде запросити інформацію про платника і одержувача такого переказу.

28 квітня набув чинності закон про фінансовий моніторинг, відповідно до якого максимальний розмір грошових переказів українцями по країні обмежили сумою в 5000 грн (раніше було 15 000 грн). З цього числа стало неможливо анонімно переказувати більше 5000 грн, поповнювати на цю суму рахунки інших людей і платити за отримані товари та послуги готівкою без відкриття рахунку в банку.

Зараз для підтвердження особи банки найчастіше просять українців пред'явити паспорт або пройти верифікацію за допомогою платіжної картки з введенням від неї PIN-коду.

  • У листопаді минулого року НБУ спростив процедуру переказу грошей, перевівши банки на стандарт IBAN.
  • У квітні 2020 року багато банків на період карантину знизили тарифи на перекази і скасували комісії за обслуговування карт.

Читайте також: У першому кварталі заробітчани переказали в Україну майже $3 млрд

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору"

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини