RU

Українці відчули себе багатшими. Що ще показав Індекс споживчих настроїв

16.03.2021, 14:26
Українці відчули себе багатшими. Що ще показав Індекс споживчих настроїв - Фото
Фото: depositphotos.com

Збільшилася кількість українців, чиє матеріальне становище зросло в лютому проти січня поточного року. Про це свідчать дані щомісячного дослідження "Споживчі настрої в Україні", що публікується організацією Info Sapiens за фінансової підтримки Dragon Capital.

Згідно з дослідженням індекс поточного становища українців зріс за лютий на 7 пунктів і складає 64,4. Більше українців вказали на поліпшення свого матеріального становища (зростання індексу особистого матеріального становища на 10 пунктів до 58,6). Також більше співвітчизників готові робити великі покупки (зростання індексу доцільності великих покупок на 3,6 пункти до 70,2).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Також зросла кількість українців, які очікують поліпшення свого матеріального становища найближчим часом (зростання індексу очікувань змін особистого матеріального становища на 9 пунктів до 77,6).

Опитані в лютому українці підвищили очікування щодо розвитку економічної ситуації в країні найближчого року, а також у перспективі наступних п'яти років (зростання відповідних індексів на 11,1 пунктів до 60,3 і на 8 пунктів до 78,8).

У лютому показник індексу очікуваної динаміки безробіття незначно зріс і становить 150,7 пунктів. Індекс інфляційних очікувань дещо знизився і становить 186,2 пунктів. Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 9,2 пунктів і становить 139,5 пунктів.

Загальний індекс споживчих настроїв у лютому зріс на 8,4 пунктів і склав 69,1.

"Індекс споживчих настроїв покращився за рахунок більшого оптимізму щодо власних доходів і розвитку економіки найближчого року. Поліпшення цих оцінок пов'язано з ослабленням девальваційних очікувань і закінченням локдауну в кінці січня" – коментують показники аналітики Info Sapiens.

Дослідження споживчих настроїв в Україні проводилося GfK Ukraine з червня 2000 року, а з 2019 року його проводить Info Sapiens. Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі вибіркового опитування домогосподарств. Опитують 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення і розмір населеного пункту. Опитування за лютий проводилося з 14 лютого до 2 березня 2021 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини