RU

Українці перейшли в режим економії. Як змінилися споживчі настрої в березні

14.04.2021, 14:09
Українці перейшли в режим економії. Як змінилися споживчі настрої в березні - Фото
Фото: depositphotos

Збільшилася кількість українців, які вважають недоцільним робити дорогі покупки в період карантинних обмежень. Про це свідчать дані щомісячного дослідження "Споживчі настрої в Україні" за березень 2021 року, що публікується організацією Info Sapiens за фінансової підтримки Dragon Capital.

Згідно з дослідженням, індекс доцільності великих покупок скоротився за березень на 7,2 пунктів до 67 пунктів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Таке падіння, ймовірно, є реакцією на зростання захворюваності на COVID-19 і небажання витрачати гроші в цих умовах. Індекс доцільності робити великі покупки в Україні є найбільш чутливим, проти інших індексів, до динаміки захворюваності і карантинних обмежень", – пояснюють автори дослідження.

Загальний показник індексу споживчих настроїв за березень скоротився на 1,3 пункту до 67,8 пунктів.

Серед індикаторів особистого добробуту населення Info Sapiens вказує на зростання на 1,6 пункт до 79,2 пунктів індексу очікувань змін особистого матеріального становища.

Водночас індекс поточного особистого матеріального становища скоротився на 3,9 пункти до 54,8 пунктів.

Респонденти не змінили своїх очікувань щодо розвитку економіки в поточному році (60,5 пунктів у березні і в лютому). Але підвищили і очікування щодо зростання економіки в найближчі п'ять років (зростання відповідного індексу на 2,7 пункти до 81,4 пункту).

Дослідження споживчих настроїв в Україні проводилося GfK Ukraine з червня 2000 року, а з 2019 року його проводить Info Sapiens. Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі вибіркового опитування домогосподарств. Опитують 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення і розмір населеного пункту. Опитування за березень проводилося з 6 до 24 березня 2021 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини