Українські ВВП-варанти оновили рекорд

17.01.2020, 09:11
Українські ВВП-варанти оновили рекорд - Фото
Фото: depositphotos.com

16 січня котирування ВВП-варантів (VRI) України, випущених в 2015 році, відновило історичний максимум і досягло 100,13% номіналу. Про це в Facebook повідомив економіст, керівник приватного інвестиційного фонду на фондовому ринку США Володимир Компанієць.

"Історичний день, вперше в історії ціна на українські варанти перевищила 100% від номіналу... а лише декілька років вони продавалася по 29%", - написав Компанієць.

При цьому він припустив, що за результатами першого року Україна повинна буде зробити виплати, хоча в середньорічний стратегії уряду було відзначено, що "ніяких виплат за варантами не буде в найближчі роки".

Україна випустила ВВП-варанти в 2015 році в рамках реструктуризації $19,3 млрд держборгу на суму списаних кредиторами єврооблігацій - $3,8 млрд. За умовами випуску, інвестори претендують на частину приросту реального ВВП (з урахуванням інфляції), що перевищить показник в 3% в 2019-2038 роках, за умови, що номінальний ВВП (без урахування інфляції) перевищить $125,4 млрд.

Варант - це цінний папір, що дає власникові право купувати пропорційну кількість акцій за обумовленою ціною протягом певного проміжку часу, як правило, за нижчою в порівнянні з поточною ринковою ціною.

Читайте російською: Украинские ВВП-варранты обновили рекорд

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации