RU

Українські банки більше не можуть купувати ОВДП без шкоди для економіки – голова Ради НБУ

29.12.2020, 16:34
Українські банки більше не можуть купувати ОВДП без шкоди для економіки – голова Ради НБУ - Фото
Богдан Данилишин (Фото: пресслужба НБУ/Facebook)

Частка банківського сектора в структурі власників державного боргу досягла 52,4%, що є історично максимальним значенням і перевищує відповідний показник в інших країнах Європи. Про це повідомив глава Ради Національного банку України Богдан Данилишин на своїй Facebook сторінці.

Українські банки в 2020 році купили облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на 174,3 млрд грн, уточнив глава Ради НБУ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Він додав, що вкладення в ОВДП набувають домінуючої ролі в структурі активів банків України. Частка ОВДП в структурі чистих активів банків на 1 листопада 2020 року досягла 25,7% (+3,3 п.п. з початку року), зокрема держбанків – 38,6% (+4 п.п), що ускладнює подальше збільшення портфелів ОВДП банками без нанесення шкоди для кредитування економіки.

"Подальше стимулювання вкладень банків в ОВДП матиме негативний вплив на доступність фінансових ресурсів для економіки і ускладнить її відновлення після коронакризи", – написав Данилишин.

На думку голови Ради, уряду та НБУ необхідно прискорити розробку та впровадження стратегії участі Національного банку в операціях на відкритому ринку. Відповідне рішення було прийнято Радою НБУ на засіданні 15 грудня 2020 року, додав Данилишин.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини