RU

Українська Provizio зайняла 2 місце в конкурсі інженерних стартапів Vernadsky Challenge

17.06.2021, 20:16
Українська Provizio зайняла 2 місце в конкурсі інженерних стартапів Vernadsky Challenge - Фото
Фото: Vernadsky Challenge

У рамках Міжнародного авіакосмічного салону "Авіасвіт-ХХI", що відбувся 15-16 червня Асоціація Ноосфера провела V грандфінал конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge. Друге місце і 600 000 гривен отримав стартап з України Provizio, повідомили Liga.Tech організатори конкурсу.

У конкурсі взяли участь 132 стартапа: 89 іноземних і 43 українських, більше половини з яких – проєкти космічної тематики. У фінал потрапили 10 найкращих учасників із 6 країн: Канади, Словаччини, Швеції, Іспанії, США та України.

Третє місце на конкурсі Vernadsky Challenge і грант 400 000 гривень отримала космічна розробка BOROSPACE зі Словаччини. Автори проєкту розробили інноваційну конструкцію літій-іонних акумуляторів, завдяки якій батарея не просто зберігає електроенергію, але і служить гібридним ракетним паливом після завершення місії.

Друге місце і грант 600 000 гривень отримав український проєкт Provizio, команда якого розробила прилад для вимірювання внутрішньоочного тиску, що допоможе відтермінувати втрату зору. Програмне забезпечення Provizio в режимі реального часу сповіщає лікаря про зміни тиску й інформує його про можливі варіанти лікування.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

Перше місце на Vernadsky Challenge 2021 і 1 000 000 гривень дісталися проєкту Medicsen з Іспанії. Команда Medicsen створила розумний пластир, який відкриває мікропори в шкірі людини для неінвазивного введення ліків із великим розміром молекул, таких, наприклад, як інсулін.

У фіналі Україну також представляли проєкти енергетичного модуля міжорбітального транспортного засобу, суборбітальної ракети K300Geo, безконтактного 3D-нанопрофілометра, і PancakeSat – супутник з унікальною системою розстикування.

До журі конкурсу входили виконавчий директор і засновник "D-orbit" Лука Россеттіні, президент і засновник Swiss Space Tourism Association Борис Оттер, виконавчий директор і засновник Thynk Ісі Голдвассер, менеджер з інвестицій High-Tech Gründerfonds Management Крістіан Зіах.

Конкурс Vernadsky Challenge було ініційовано українським підприємцем Максом Поляковим у січні 2015 року. За 6 років існування конкурсу в ньому взяли участь понад 600 команд із 36 країн світу, серед іншого і з України. Сьогодні у фокусі інтересів конкурсу два напрямки: космічні технології та активна біоелектроніка. У 2017 році до журі Vernadsky Challenge приєднався легендарний руйнівник міфів – Джеймі Хайнеман.
  • Українська Promin Aerospace залучила $500 000 для побудови найменшої орбітальної ракети в історії.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини