RU

Українська Promin Aerospace залучила $500 000 для побудови найменшої ракети

17.06.2021, 19:33
Українська Promin Aerospace залучила $500 000 для побудови найменшої ракети - Фото
Ілюстрація: Promin Aerospace

Promin Aerospace залучив $500 000 в раунді pre-seed від венчурного фонду QPDigital для побудови найменшої орбітальної ракети в історії. Стартап планує створити двигун для надлегких ракет, а також вкласти кошти в подальший розвиток і просування продукту, йдеться в пресрелізі компанії.

Інновація компанії – унікальний двигун, який під час польоту спалює твердий паливний стрижень, що є корпусом ракети. Рівномірна пульсація двигуна дозволяє вибудовувати точну траєкторію польоту. Двигун створюється за допомогою адитивних технологій, а вага ракети водночас складе від 100 до 500 кг. Розробкою займається своя команда інженерів із залученням експертів із головних технічних ВНЗ України.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

Технологія Promin Aerospace в десятки разів дешевша всіх представлених на ринку альтернатив. Запуск на суборбіту й орбіту обійдеться в суму до $200 000. Ключовими замовниками стануть міжнародні корпорації, для яких Promin Aerospace буде виводити на орбіту телекомунікаційні супутники, супутники зйомки поверхні Землі тощо.

Окрім того, двигун становить інтерес і для дослідників – він знизить навантаження на бюджет наукових інститутів, яким необхідно запускати супутники для підтвердження експериментальних гіпотез. Перший комерційний запуск Promin Aerospace заплановано через 1,5 року.

"Партнерство з QPDigital – важливий етап розвитку нашого проєкту. Ми сподіваємося закріпитися на ринку SpaceTech, а експертиза фонду допоможе нам масштабувати виробництво і правильно реалізувати маркетингову стратегію. Наш продукт у багато разів знизить витрати на виведення ракети в космос для корпоративного сектору", – говорить Михайло Рудомінський, співзасновник і голова Promin Aerospace.

  • Венчурний фонд QPDigital запустився в Україні на початку грудня 2020 року. Бюджет фонду – $100 млн, які інвестують у стартапи в сфері IT-логістики, цифрової охорони здоров'я, геймдева, блокчейна і штучного інтелекту.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини