RU

Україні загрожує загальносистемна аварія в енергосистемі: НКРЕКП не виключає блекаут

03.02.2021, 18:20
Україні загрожує загальносистемна аварія в енергосистемі: НКРЕКП не виключає блекаут - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Ситуація із запасами вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) залишається критичною. Щоденне скорочення запасів загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС. Про це сказано в заяві Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

"Це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об'єднаній енергосистемі України і введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачам", – заявляють у НКРЕКП.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

За даними НЕК "Укренерго", станом на 31 січня запаси палива на складах ТЕС із листопада 2020 зменшилися в 5,7 рази – до 436 800 т. 48% запасів вугілля зосереджено лише на двох станціях – Луганській та Слов'янській ТЕС.

Разом з тим, за даними Міненерго, станом на 2 лютого запаси вугілля на ТЕС складають 431 900 т (291 000 т – газового вугілля і 140 900 т – антрациту). Поточні запаси вугілля в 5,5 рази менше значення станом на 4 лютого 2020 року (2 400 000 т).

НКРЕКП прийняла рішення провести позапланові виїзні перевірки ДТЕК Східенерго, ДТЕК Дніпроенерго, ДТЕК Західенерго, Центренерго та Донбасенерго. У разі виявлення порушень регулятор обіцяє застосувати до відповідних госпсуб'єктів санкції.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини