RU

Україні загрожує дефіцит дизельного палива – Reuters

20.04.2021, 14:03
Україні загрожує дефіцит дизельного палива – Reuters - Фото
Ілюстративне фото (Фото: depositphotos.com)

У травні Україні загрожує дефіцит дизельного палива через зупинку постачання із заводів Роснєфть і планового техобслуговування на Мозирському НПЗ (Білорусь). Про це повідомляє Reuters із посиланням на п'ять трейдерів-джерел.

Очікується, що дефіцит дизельного палива в Україні в травні складе 150 000 – 270 000 тонн. Мозирський НПЗ поставить Україні близько 150 000 тонн ДП замість 240 000, тому що 15 травня розпочинає техобслуговування.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У рік Україна споживає понад 7 млн ​​тонн дизельного палива. Дві третини імпортуються з Росії і Білорусі. Минулого року Роснєфть поставила Україні 1,75 млн ДП. Відзначається, що Україна намагалася компенсувати дефіцит шляхом морських постачань, але їхніх обсягів було недостатньо.

Глава Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська в колонці ЕП застерегла операторів ринку нафтопродуктів від спроб створити штучний дефіцит і антиконкурентні дії, які можуть "негативно вплинути на ціни і наповненість ринку".

"З огляду на нестабільну ситуацію з імпортом нафтопродуктів із Білорусі та РФ, будемо особливо прискіпливими. Спроби створити штучний дефіцит, необгрунтовано підвищити вартість, встановити бар'єри в доступі до альтернативної інфраструктури, зокрема до портів, є неприпустимими. Це – червоні лінії національного значення", – заявила Піщанська.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини