RU

Україна зможе обмінюватися фінансовою інформацією із США і світом

04.12.2019, 09:37
Україна зможе обмінюватися фінансовою інформацією із США і світом - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

В рамках імплементації угоди FATCA, Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроекти №2102 і №2103.

Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, ці документи вносять зміни до Законів "Про банки і банківську діяльність" (щодо порядку розкриття банківської таємниці), "Про депозитарну систему України" (щодо доступу до інформації в системі депозитарного обліку), а також до Податкового кодексу.

Після підписання законопроектів президентом, податкова служба США зможе в автоматичному режимі отримувати дані про американських платників податків від Державної податкової служби України.

Зараз угода FATCA передбачає тільки односторонній обмін інформацією. Однак в майбутньому можливе прийняття моделі взаємної передачі даних.

"Україна впевненими кроками йде до міжнародних стандартів обміну фінансовою інформацією і найближчим часом планує приєднатися до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією щодо фінансових рахунків (Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information).

Закон США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA) діє з 1 липня 2014 року. Його мета - перешкодити ухиленню від сплати податків американських громадян, які працюють на території інших держав. Цей закон зобов'язує іноземні банки та інші фінустанови надавати інформацію про клієнтів, фізичних і юридичних осіб, до податкової служби США - IRS. Мова йде про номери рахунків, обороти на рахунках і залишки на них.
Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини