RU

Україна завершила сезон відбору газу з рекордними показниками

07.05.2021, 15:10
Україна завершила сезон відбору газу з рекордними показниками - Фото
Підземне газове сховище (Фото – пресслужба Укртрансгазу)

В Україні за сезон 2020-2021 років із газосховищ відібрали рекордні за сім років 13,2 млрд кубометрів газу. Про це повідомила пресслужба АТ "Укртрансгаз", яке є Оператором газосховищ.

"30 квітня завершився один із найдовших сезонів відбору газу з українських ПСГ. Сезон, який тривав рекордні 194 дні, став першим для незалежного Оператора газосховищ після проведення анбандлінгу. Він відзначився найвищими за сім років обсягами відбору – 13,2 млрд куб. м", – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У квітні з українських ПСГ відібрано 0,7 млрд кубометрів газу, що в понад 35 разів більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Станом на 1 травня 2021 року запас природного газу в підземних сховищах становив 15,1 млрд кубометрів, що на 8,3% менше, ніж на цю дату минулого року.

Вперше українські газосховища працювали для забезпечення опалювального сезону не тільки в Україні, але і в країнах ЄС, адже газ у наших підземках зберігали, і продовжують зберігати, десятки компаній-нерезидентів", – зазначив т.в.о. генерального директора Укртрансгазу Сергій Перелома.

За даними Оператора газосховищ, тільки за минулі пів року він уклав угоди про співпрацю зі 111 компаніями з України, країн ЄС, Північної Америки та Азії. Це підтверджує високий попит і інтерес світових трейдерів до ринку зберігання газу в Україні, стверджують в Укртрансгазі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини