RU

10 років без змін. Що говорить про Україну індекс розвитку людського капіталу

17.09.2020, 11:42
10 років без змін. Що говорить про Україну індекс розвитку людського капіталу - Фото
Ілюстративне фото: freepik.com

Молодь в Україні не отримує можливості, необхідні для того, щоб вирости продуктивними дорослими через слабкі інвестицій в охорону здоров'я і освіту. В Україні дитина, що народилася сьогодні, може розраховувати тільки на досягнення 63% продуктивності дорослої людини із повноцінною освітою та оптимальним станом здоров'я. Про це йдеться в дослідженні Світового банку, повідомили LIGA.net в пресслужбі банку.

"Хоча це вище середнього показника для країн із подібним рівнем економічного розвитку в усьому світі, проте це нижче середнього рівня для Європи і Центральної Азії. І найбільше турбує те, що на відміну від більшості інших країн регіону і світу, в Україні не спостерігалося поліпшення рівня ІЛК в період між 2010 і 2020 роками",  зазначають у Світовому банку.

У дослідженні йдеться, що для того, щоб український народ реалізував свій повний людський потенціал, необхідні великі за обсягом і цілеспрямовані інвестиції в освіту, охорону здоров'я і соціальний захист.

Зазначається, що інвестиції в людський капітал знання, навички та здоров'я, які люди накопичують протягом життя є ключовими для розкриття потенціалу дитини та посилення економічного зростання в кожній країні.

Серед країн, що розвиваються, і країн із перехідною економікою в регіоні, дитина, що народилася в Польщі, може розраховувати на досягнення 75% продуктивності дорослої людини із повноцінною освітою та оптимальним станом здоров'я. А дитина, що народилася в Таджикистані, може розраховувати на досягнення лише 50% продуктивності.

"В умовах пандемії захист та інвестування в людей є життєво важливими, ніж будь-коли, оскільки це може закласти основу для стійкого, всеосяжного відновлення і майбутнього зростання. Пандемія чітко продемонструвала нам важливість потужних систем охорони здоров'я, стійких і гнучких систем освіти і програм соціального захисту, які надають допомогу тим, хто цього потребує", заявив президент групи Світового банку Девід Малпасс.

Індекс людського капіталу (ІЛК) 2020 року включає дані про охорону здоров'я та освіту для 174 країн, які охоплюють 98% населення світу станом на березень 2020 року. Ці дані є базовим рівнем для порівняння із ситуацією в пандемії.

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини