RU

Україна запросила екстреного постачання електроенергії з Угорщини – Укренерго

27.11.2020, 20:21
Україна запросила екстреного постачання електроенергії з Угорщини – Укренерго - Фото
Бурштинська ТЕС (Фото – ДТЕК)

27 листопада з 9-00 до 17-00 НЕК "Укренерго" запросила аварійну допомогу від угорського оператора системи передачі (ОСП) MAVIR, щоб уникнути аварійних відключень споживачів у "енергоострові Бурштинської ТЕС".

Як повідомляє пресслужба Укренерго, в цій частині енергосистеми виник дефіцит потужності через позаплановий ремонт енергоблоку №3 й аварійну зупинку енергоблоків №6 і №11 Бурштинської ТЕС (ДТЕК Західенерго).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Для компенсації втрачених обсягів генерації диспетчери Укренерго перефіксували на "енергоострів" енергоблок №12 Бурштинської ТЕС, що брав участь у покритті навантаження основної частини ОЕС України.

Як пояснили в Укренерго, інших резервних генеруючих потужностей, які можна було б оперативно задіяти для роботи в мережі "острова Бурштинської ТЕС", не було. Блоки №1 і №2 Бурштинської ТЕС не були в роботі протягом тривалого часу.

Після отримання погодження MAVIR, з 9:00 до 14:00 27 листопада було активовано аварійну допомогу на150 МВт, а після цього з 14:00 до 17:00 – 100 МВт. При цьому загальний обсяг постачання електроенергії для України складе 1050 МВт.

Взаємна аварійна допомога Укренерго і MAVIR надається за договором, що був підписаний між Операторами системи передачі Україні та Угорщині 31 серпня 2020 року.

  • До складу ДТЕК Західенерго  Ріната Ахметова входить три станції – Бурштинська ТЕС (12 блоків), Добротвірська ТЕС (4 блоки), Ладижинська ТЕС (6 блоків). Бурштинський енергоострів синхронізовано з енергосистемою Європи, електроенергію з нього також отримують споживачі Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Майже 90% обсягу електроенергії для них виробляє ТЕС ДТЕК Західенерго.

    16 листопада чотири енергоблоки Добротвірської теплоелектростанції зупинилися через аварійний ремонт. У ДТЕК заявили, що до відключення станції призвело спрацювання захисту на трансформаторі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини