RU

Україна закупить у Франції 20 патрульних катерів

19.11.2019, 14:39
Україна закупить у Франції 20 патрульних катерів - Фото
Фото: прес-служба МВС України

Україна підписала угоду з Францією про купівлю 20-ти 32-метрових патрульних катерів компанії ОСЕА для посилення системи морської охорони та безпеки кордонів. Документ підписали міністри внутрішніх справ двох країн Арсен Аваков і Крістоф Кастанер під час виставки Milipol 2019 у Парижі 19 листопада, повідомляє прес-служба МВС України.

За словами Авакова, пропозиція компанії ОСЕА була найбільш економічно вигідною для України, а Франція запропонувала комплексний підхід кредитного фінансування та часткову локалізацію, 25% виробництва в Україні.

"Кожен четвертий корабель буде виготовлений в Україні... орієнтовно, це буде один із миколаївських заводів, ми зможемо відродити виробництво катерів з алюмінієвим корпусом. Сподіваємося, що після цього контракту ми на постійній основі будемо виробляти катери на миколаївському заводі", - підкреслив міністр .

"Це новітні тенденції у виробництві. Алюмінієві корпуса дають меншу осадку, тобто судна можуть працювати на мілководді. Це екологічний матеріал і його можна тривалий час експлуатувати", - додає заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

Вартість угоди - 136 млн євро. "15% ми платимо одразу з державного бюджету. І 85% - це спеціальний кредит французького казначейства з мінімальними відсотками. Контракт включає в себе закупівлю катерів, навчання персоналу й технічне обслуговування", - зазначив Аваков.

Проект розрахований до 2024 року, а перший корабель Україна зможе отримати в 2021 році.

Кораблі будуть розміщуватися в місцях постійної дислокації підрозділів морської охорони - Одеса, Маріуполь, Бердянськ, Ізмаїл та Кілія.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини