RU

Україна вперше провела транзит газу між країнами ЄС

16.03.2020, 14:00
Україна вперше провела транзит газу між країнами ЄС - Фото
Фото: depositphotos.com

16 березня Оператор ГТС України вперше провів транзит газу між Угорщиною і Словаччиною. Як повідомляє прес-служба компанії, транспортування замовив німецький енерготрейдер.

"Нова послуга транзиту на короткі відстані short-haul дозволяє замовникам транспортних послуг транспортувати газ між європейським країнами (Польща, Словаччина, Угорщина і в майбутньому Румунія) через територію України", - йдеться в повідомленні.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У ОГТСУ вважають, що ця послуга дозволить активізувати торгівлю газом між країнами Східної Європи і додатково завантажити потужності української ГТС, які після будівництва Північного потоку-1 не використовуються в повному обсязі.

Відзначається, що облік газу з цієї операції здійснюється, як і з транзитної угоди з Газпромом - в енергетичних одиницях.

У компанії також працюють над створенням віртуальних точок, які спростять діяльність як суміжним операторам, так і трейдерам у точках міждержавних з'єднань. Зараз проходять консультації щодо створення єдиної віртуальної точки на українсько-польському кордоні, уточнюють в ОГТС.

У компанії нагадують, що послуга short-haul доступна з 1 січня. І додають, що розширення послуг для українських та зарубіжних замовників стало можливим після підписання нової транзитної угоди з Газпромом і міжоператорських угод з операторами ГТС суміжних європейських країн.

Читайте російською: Украина впервые провела транзит газа между странами ЕС

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини