RU

Україна вимагатиме від Росії 1,2 млрд грн за порти в Криму

20.11.2019, 13:05
Україна вимагатиме від Росії 1,2 млрд грн за порти в Криму - Фото
Керченський морський порт (фото: depositphotos.com)

Адміністрація морських портів України (АМПУ) готує вимогу до уряду Росії про виплату більш ніж 1,24 млрд грн компенсації за втрачене майно в кримських портах. Про це повідомляє прес-служба держпідприємства.

"Вартість державного майна, яке було закріплене за філіями АМПУ і незаконно присвоєне самопроголошеною владою Криму становить понад 1,24 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

В АМКУ відзначають, що раніше держпідприємство надало дані про активи на півострові Міністерству юстиції України, яке подавало загальний позов до Європейського суду з прав людини.

Зараз в АМКУ вирішили використовувати положення Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій, яке діє з 1998 року. "Перший крок - це направлення вимог щодо компенсації збитків безпосередньо уряду РФ. Якщо протягом півроку ми не отримаємо відповіді, ця справа перейде на розгляд до міжнародного арбітражу", - сказав керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Письмове повідомлення до уряду РФ з вимогою врегулювати спір щодо відшкодування інвестиційних втрат в Криму АМКУ планує направити до кінця 2019 року.

Відзначається, що інтереси АМПУ в суперечці з РФ представлятиме юридична компанія Covington & Burling LLP, яка має досвід із захисту інтересів підприємств в міжнародних арбітражних судах.

Читайте російською: Украина потребует от России 1,2 млрд грн за порты в Крыму

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини